یوبی سافت برای استقلال

یوبی سافت برای استقلال با سهامدار خود یعنی ویوندی مبارزه می‌کند

توسط افراسیاب در ۱۵ مهر ۱۳۹۶ , ۱۲:۴۹

شرکت بزرگ فرانسوی یوبی سافت که با عناوین مطرحی چون Assassins Creed و Far Cry شناخته می‌شود. به مبارزه خصومت‌آمیز خود با شرکت «ویوندی» Vivendi برای محافظت از سهام خود ادامه می‌دهد. یوبی‌سافت امروز اعلام کرد که شرکت توانسته از طریق یک سیستم ارائه‌دهنده و سرمایه‌گذار به توافقی برسند که به آنها اجازه می‌دهد مبلغ ۴ میلیون تا ۸ دی سال جاری به سهام این شرکت بازگردانده شود.

این بدین معناست که هیچ‌کس حتی ویوندی قادر به خرید تمامی آن نمی‌باشد. سهام شرکت یوبی‌سافت در حال حاضر به ۶۰ یورو می‌رسد که با مجموع سهام بازگردانده شده، به نظر می‌رسد که در آینده تا ۲۴۰ میلیون یورو نیز برسد.

این حرکت از آخرین جلسه سهام‌داران شرکت در ۳۱ شهریور سال جاری آغاز شده است. که سهم آنها نسبت به سال گذشته که ۷۶ درصد را شامل می‌شد به ۸۲ درصد افزایش یافته است.

این تصمیم از میان دو گزینه با اکثریت شش رای موافق از ۱۱ رای، میان اعضای هیئت‌مدیره گرفته شده است.

با تمامی این اوصاف جلسه سهامداران فقط دارای خبرهای خوش برای یوبی‌سافت نبوده. زیرا طرح جبران‌ خسارت و امتیازهای تشویقی برای کارکنان به‌صورت مشترک میان تمامی سهامداران که توسط یوبی‌سافت مطرح شده بود، رد شد و قرار براین شد که تمامی خسارت‌ها و طرح‌های تشویقی باید توسط خود یوبی‌سافت پرداخت و جبران شود.

آقای Yves Guillemot مدیرعامل اجرایی شرکت یوبیسافت در این راستا فرمودند:

به خاطر این حمایت بزرگ سهامداران بسیار خوشحالیم. که این تصمیمات باعث رشدمان می‌شود و از منافع تمامی سهامداران محافظت می‌کند.

وی در ادامه افزود:

این تدابیر باعث استحکام جایگاه یوبی‌سافت در این صنعت می‌شود و همچنان او را یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت سرگرمی و بازی‌سازی قرار می‌دهد.

شرکت ویوندی از سال ۲۰۱۵ به‌طور پیوسته در حال خرید و افزایش سهام خود در یوبی‌سافت بوده است. آنها با خرید  ۶ درصد از سهام یوبی‌سافت کار خود را آغاز کردند و اکنون مالک ۲۷ درصد از سهام این شرکت می‌باشند. طبق قانون اساسی کشور فرانسه اگر ویوندی بتواند سهام خود را به ۳۰ درصد برساند، می‌تواند شرکت یوبی‌سافت را تصاحب کند. یوبی‌سافت و آقای Guillemot همواره تاکید کرده‌اند که این کار کانع نوآوری و خلاقیت بازی‌سازان می‌شود.

شرکت چندرسانه‌ای ویوندی در اوایل سال ۲۰۱۶ به خبرگزاری رویترز گفت که قصد تصاحب یوبی‌سافت را ندارد اما اقداماتی که این‌ شرکت می‌کند نشان از چیز دیگری می‌دهند. در سال گذشته نیز ویوندی شرکت توسعه‌دهنده Gameloft را تصاحب کرد که آن نیز توسط Guillemot بنا شده بود و توسط او رهبری می‌شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: