بازگشت نسل هشتمی غرب وحشی راک‌استار | تریلر جدید Red Dead Redemption II را با هم بررسی کنیم

توسط فرنود محبوبی در ۹ مهر ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰

«راک‌استار» بالاخره بعد از یازده ماه از انتشار اولین تیزر٬ تریلر جدید Red Dead Redemption II را چند روز پیش عرضه کرد و جزییات زیادی را به نمایش گذاشت. به غیر از گرافیک ظاهری بسیار زیبا و طراحی واقعی شخصیت‌ها٬ این تریلر سوال‌های زیادی را درمورد بازه زمانی و شخصیت‌های بازی در ذهن ما ایجاد کرد. بعد از مشاهده و بررسی چندباره تریلر توانستیم به فرضیه‌هایی درمورد بازی که سال‌هاست انتظارش را می‌کشیم٬ برسیم.  اگر هنوز تریلر را ندیده‌اید، به اینجا بروید تا بعد از دیدن آن با زیرنویس فارسی٬ دوباره به ادامه خواندن این مقاله برگردید؛ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

معرفی «آرتور مورگان»

این‌طور که به نظر می‌آید، قانون‌شکنی که در هر دو تریلر بازی نیز حضور داشت شخصیت‌اصلی قسمت دوم خواهد بود. با توجه به چیزی که دیدیم٬ Arthur Morgan که نقش فعالی در ارتکاب جرم‌های مختلف٬  رفتن از شهری به شهری دیگر و انداختن ترس به جان مردم دارد٬ یکی از افراد زیردست Dutch van der Linde است که به نظر تا حد زیادی خودسر عمل می‌کند. او به دنبال بدهی‌های پرداخت نشده می‌رود و به نظر می‌رسد که بیشتر از Marston اهل تهدید کردن و خشونت است و این را می‌توان با دو فردی که در تریلر تهدید می‌کند٬ فهمید. او در قسمتی اشاره می‌کند در سه ایالت تحت تعقیب است٬ پس حتما یک ماجراجویی برای فرار از قانون در مناطق مختلف خواهیم داشت. هنوز مشخص نیست که با توجه به تجربه امکان انتخاب سه شخصیت قابل بازی در GTA V ٬ راک‌استار این بار مورگان را تنها شخصیت اصلی RDR II قرار داده است یا نه. اگر چند شخصیت قابل بازی وجود داشته باشد٬ احتمال اینکه یکی از آن  شخصیت‌ها سرخپوستی باشد که در میانه تریلر نمایش داده می‌شود٬ بسیار وجود دارد.

Dutch برگشته است

رهبر پرجذبه و بی‌رحم باند van der Linde برگشته است و  این اعتماد را به ما می‌دهد که حداقل برخی از قسمت‌های Red Dead Redemption II  قبل از  نسخه اول اتفاق می‌افتد. آخرین باری که Dutch را دیدیم٬ خودش را از بالای کوه به پایین پرت کرد و در آخر مامور Edgar Ross با یک گلوله یک یادگاری خوب در سرش گذاشت. مورگان در گذشته برای Dutch در طول سلطنت خونین‌اش که به بیش از ۴۰ بانک در سراسر کشور دست‌برد زدند٬ کار می‌کرد؛ اما چرا راک‌استار اسم بازی‌ را Red Dead Redemption II انتخاب کرده است٬ وقتی قرار است به اتفاقات گذشته بپردازد؟ ممکن است بازی صحنه‌هایی از گذشته داشته باشد (مثل مرحله اول GTA V) و بعد دوباره برگردد به زمان بعد از مرگ «جان مارستون». این باعث می‌شود که جنبه‌های مختلف زندگی جان مارستون را هم ببینیم؛ ولی کمی عجیب است با توجه به رابطه مورگان با آرتور٬ هیچ‌وقت مارستون حرفی از او نزد.

Bill را کشتی ولی او برگشته است

در این تصویر که از تریلر برداشته شده است٬ می‌‌توان شبح تاریکی یکی از اعضای باند کشته شده توسط مارستون٬ Bill Williamson را ببینیم؛ مگر این‌که که شخصیت جدیدی به همان مدل کلاه گذاشته است و شاید یکی دیگر از افرای باشد که در لیست مرگ Marston در Red Dead Redemption حضور داشتند. این سوال پیش می‌آید که باید منتظر برگشت چه شخصیت‌های دیگری باشیم؟ شاید Javier Escuella؟

به زمستان خوش آمدید

یکی از فرضیه‌های مرتبط به تریلر اول RDR II این بود که راک‌استار با گذشت زمان در بازی تغییر فصول و به‌دنبال آن تغییر محیط را نیز قرار داده است یا خیر؛ یا مثل نسخه اول ممکن است دارای مناطق کوهستانی پوشیده از برف باشد. با این وجود می‌توان احتمال این را داد که در بازی به قسمت‌های شمالی که در نسخه اول نیز وجود داشت برگردیم که شامل کالیفرنیا شمالی و اورگان می‌شود .در کل ما محیط‌های متنوعی را تا الان مشاهده کرده‌ایم؛ رشته‌ کوه‌های صخره‌ای٬ دشت‌های صاف و بکر٬ جنگل‌های سرسبز٬ خیابان‌های گل‌آلود شهری و… .

پیش به سوی مرداب

بخشی از بازی در مناطق جنوبی رخ می‌دهد. صحنه‌های شنا کردن کابوی‌ها در میان مرداب٬ حمله کردن کروکدیل به خوک‌ها و خانه‌های روستایی به منطقه «نیو اورلنز» و بزرگ‌تر از آن به ایالت «لوییزیانا» اشاره می‌کند. این تصویر نشان می‌دهد که سه شخصیت‌ از میان آب‌ مرداب حرکت می‌کنند. ممکن است اشاره به این باشد که برعکس نسخه قبلی، این‌بار شنا کردن نیز امکا‌ن‌پذیر است.

شکار برگشته است… این‌ بار با تیر و کمان

جان مارستون از تیر و کمان برای شکار استفاده نمی‌کرد٬ اما در RDR II مورگان خوب می‌تواند از آن استفاده کند. تنوع حیوانی موجود در بازی با توجه به نمایش خرس٬ آهو و کروکدیل می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. هم‌چنین در قسمتی مورگان به رام کردن اسب با طناب می‌پردازد (که فکر کنم با این روش باید اسب برای خودمان تهیه کنیم). اگر کمی خوش‌بینانه نگاه کنیم، شاید بتوان امید داشت که رام کردن خرس را نیز در بازی ببینیم!

باز هم سرقت

ماموریت‌های سرقت یکی از بهترین بخش‌های GTA V بودند. به نظر می‌آید که دوباره ولی به شکل دیگری در Red Dead Redemption II حضور دارند. در طول تریلر دیدیم که گروه قصد نگه‌داشتن قطار را دارند و کمی بعدتر مورگان را دیدیم با اسلحه که حسابدار بانک را وادار می‌کند تا گاو صندوق را باز کند.

چه کسی به دنبال شکار Morgan ‌است؟

در طول تریلر می‌شنویم که یک نفر می‌گوید «آقای مورگان شما تحت تعقب هستید». کمی بعدتر وقتی مورگان به این اشاره می‌کند که در سه ایالت مختلف به دنبال کشتن او هستند٬ سه نفر اسب سوار نشان‌ داده می‌شود که بر روی بلندی تپه ایستاده‌اند. مرد وسطی که یک کلاه کاسه‌ای شکل دارد ما را به یاد Edgar Ross، ماموری که مارستون را در RDR دور زد می‌اندازد. امکان دارد که این قسمت از بازی بین مرگ جان مارستون و انتقام جک اتفاق بیافتد؟

آیا این زن Bonnie MacFarlane است؟

گمانه‌زنی‌های زیادی درمورد زنی که در تریلر به صورت آشکار نمایش داده می‌شود وجود دارد. برخی فکر می‌کنند که جوانی  Abigail Marston است، ولی خب رنگ مو و رنگ چشم به‌هم نمی‌خورد. برخی دیگر می‌گویند که ممکن است Bonnie MacFarlane یکی از آشنایان مارستون باشد. اگر این فرضیه درست باشد، به‌نظر می‌آید که این تصویر نشان‌دهنده پیری Bonnie باشد. فرضیه سوم هم این است که یک شخصیت کاملا جدید باشد. تنها گذر زمان است که می‌تواند به این سوال پاسخ دقیق دهد.

این پسر جوان کیست؟

تریلر بازی، پسر جوانی را در صحنه‌ای که به‌نظر در سنین نوجوانی باشد٬ با مورگان نشان می‌دهد؛ دقیقا لحظه‌ای بعد از این‌که زنی را در حال عزاداری در یک قبرستان جلوی یک قبر می‌بینیم. تا جایی که می‌دانیم، این قبر برای مارستون نیست٬ چون اون در مزرعه خودش خاک شده است و نه در یک قبرستان؛ پس به احتمال زیاد این زن Abigail Marston است. این جوان پیراهنی شبیه به همان پیراهنی که Jack Marston جوان می‌پوشید٬ پوشیده است؛ اما به اندازه کافی به هم شبیه هستند؟ قضاوت با شماست.

اثرات سریال Deadwood 

چیزی که حتما باید اشاره کنم٬ تاثیری است که یکی از سریال‌های خوب با موضوع غرب وحشی٬ Deadwood، روی بازی گذاشته است. چیز‌های زیادی در تریلر بیانگر این موضوع بودند مثل شباهت ظاهری که شخصیت‌ها داشتند، زبانی که برای تهدید به مرگ استفاده می‌شد و خارج از تصور هم نیست اگر از چیزی که کمتر از فیلم‌های کلاسیک الهام گرفته شده بود (نسخه اول بازی) به خلق دنیای غرب وحشی به وسیله ارجاعات و داستان‌هایی که وجود دارد بپردازد (سریال Deadwood از منابع مختلفی از آن دوره استفاده کرد و بسیاری از شخصیت‌هایش را بر اساس شخصیت‌های واقعی غرب وحشی خلق کرد)؛ البته همه این‌ها فعلا در حد یک ایده امیدوارکننده است.

فرضیه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید

خبر دیگر نیز این است که عدد «۲» در عنوان بازی به «II» تغییر کرده است. با این حال هم‌چنان خبری از  کلمه «PC» در تبلیغات  نیست. RDR II در بهار ۲۰۱۸ میلادی برای کنسول‌های PS4 و XboxOne عرضه خواهد شد، اما راک‌استار همیشه نسبت به قوی‌ترین پلتفرم موجود مرموزانه عمل کرده و امیدوارم که بالاخره از خر شیطان پیاده شوند تا بتوانیم با ماوس و صفحه‌کلید نیز Red Dead Redemption II را تجربه کنیم. سوالات دیگری هم‌چنان از تریلر وجود دارد؛ اگر شما به جزییات دیگری پی برده‌اید، حتما در بخش نظرها اعلام کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: