اطلاعاتی درباره‌ی عنوان موبایلی جدید بلیزارد منتشر شد | پایگاه خبری تحلیلی دنیای بازی

اطلاعاتی درباره‌ی عنوان موبایلی جدید بلیزارد منتشر شد

توسط ماهان تیرداد در ۸ مهر ۱۳۹۶ , ۱۵:۵۸

شرکت بلیزارد را از ابتدا به عنوان شرکتی قدرتمند در عرصه‌ی بازی‌های استراتژی و ساخت بازی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی می‌شناسیم. موفقیت این شرکت از سال ۱۳۷۳ (۱۹۹۴ میلادی) و با عنوان Warcraft: Orcs & Humans آغاز شد و عنوان‌های کنسولی این شرکت نیز موفقیت خوبی را به همراه داشته است، شماره‌ی سوم از سری محبوب Diablo بود که با انتشار خود در چند سال پیش، دارندگان کنسول‌های نسل هفتم را بسیار خوشحال کرد. حال به نظر می‌رسد که بلیزارد تصمیم دارد تا برای فتح یک پلتفرم کلان دیگر به نام موبایل نیز لشکرکشی کند! با اطلاعات منتشر شده درباره‌ی عنوان موبایلی جدید بلیزارد همراه دنیای بازی باشید.

و اما این گمانه‌زنی‌ها از کجا آغاز شد؟ چندی پیش بلیزارد با انتشار یک اعلان بر روی وبسایت خود، به دنبال استخدام یک مهندس باتجربه در زمینه‌ی کار با موتور Unity برای ساخت یک عنوان آنلاین در سبک استراتژی بود. متن این اعلان بدین شرح بود:

شرکت بلیزارد به دنبال یک مهندس برای کار با موتور Unity در راستای ساخت یک پروژه‌ی معرفی نشده در سبک استراتژی آنلاین است. ایده‌پردازان شور و شوقی وصف‌ناپذیر برای توسعه‌ی پروژه‌ در پلتفرم موبایل و حل مشکلات مهندسی در این فضا دارند.

این آگهی در آرشیو سایت Icy Veins نیز قرا گرفته است و شما می‌توانید متن کامل اعلان را در اینجا بخوانید.

باید برای آن دوستانی که اطلاعی در مورد موتور Unity ندارند بگوییم که این موتور برای ساخت عنوان کارتی همین شرکت به نام Hearthstone نیز به کار گرفته شده بود.

درواقع شرکت بلیزارد چند ماه قبل نیز با آگهی استخدام یک مهندس نرم‌افزار، اشاره‌ای به ساخت یک عنوان موبایلی داشت اما کلامی از سبک این بازی به میان نیاورده بود. قطعا در حال حاضر اطلاعات جامعی از این پروژه در دست نیست اما اگر بخواهیم کمی این موضوع را تحلیل کنیم می‌توان گفت که شرکت بلیزارد تجارب موفقیت آمیزی در هر دو سبک آنلاین و استراتژی بلادرنگ، به صورت جداگانه، داشته است و بعید است که تلفیق این دو سبک برای بلیزارد کار مشکلی باشد.

البته هنوز مشخص نیست که این بازی موبایلی یک عنوان جدید است یا ادامه‌ای بر یکی از عناوین پیشین؛ اما بلیزارد با ساخت عنوان Overwatch ثابت کرد که توانایی خلق دنیاهای جدید با عمقی درخور را دارد و در عین حال دنیایی بی‌نظیر چون Warcraft که به نوعی هم آنلاین است و هم استراتژی بلادرنگ، نیز در دسترس است. فقط باید منتظر ماند و دید که شرکت برای ساخت این عنوان جدید، قلم نویسنده‌هایش را چه‌قدر به کار گرفته است و آیا شاهد یک دنیای جدید خواهیم بود یا خیر؟

اگر خوش‌بینانه نگاه کنیم ممکن است بلیزارد یک تریلر برای معرفی این عنوان در رویداد بلیزکان، کنار گذاشته باشد. در هر حال شکار بلیزارد به دنبال کارکنان متخصص جدید، ادامه دارد و بعید نیست که باز خبرهایی از این قبیل بشنویم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: