گزارش: نسخه سالگرد بازی Street Fighter برای پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در فروشگاه‌های اروپایی لیست شد

توسط فرشاد زمانی در ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ , ۱۵:۴۸

اخیراً نسخه «کالکشن سالگرد» (Anniversary Collection) بازی Street Fighter برای کنسول‌های نسل هشتمی در چند فروشگاه اروپایی لیست شده است اما چنین نسخه‌ای واقعاً وجود خواهد داشت؟ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

در ماه اوت سال ۱۹۸۷ شاهد انتشار بازی Street Fighter در آرکیدهای ژاپنی بودیم و تا سال ۱۹۹۱ که از دومین نسخه آن رونمایی شد، سازنده بازی بدنبال ساخت عنوانی مبارزه‌ای با اصلاح فرمول ساخت و بدست آوردن محبوبیت روزافزون جهت به رسمیت شناختن آن از سوی بازیکنان بود. سال ۲۰۱۷ سیمین سالگرد این بازی است و بنظر می‌رسد که شرکت کپکام چیزهایی را برای جشن این رویداد در نظر گرفته است و یکی از آن‌ها احتمالاً نسخه کالکشن سالگرد این بازی است که در ماه‌های اخیر بطور مداوم توسط فروشگاه‌های اروپایی مورد اطلاع رسانی قرار گرفته است.

لیست ارائه شده کمی عجیب بنظر می‌رسد چراکه در ماه‌های گذشته شاهد ارائه شکل‌های متنوعی از آن بوده‌ایم و هیچگونه تاییدی در مورد آن صورت نگرفته است و نمی‌دانیم که این یک نسخه جعلی است یا همان نسخه پانزدهمین سالگرد برای کنسول‌های نسل هشتم است. اگر لیست‌های ارائه شده جعلی باشند، مسلماً برنامه‌ای است که با هماهنگی چندین فروشگاه اروپایی صورت گرفته است.

اولین نشانه‌های ارائه این لیست‌ها در سایت NeoGAF صورت پذیرفت، یعنی زمانی که در پایان ما جولای فروشگاه آلمانی CoolShop اقدام به لیست نمودن نسخه کالکشن سالگرد بازی Street Fighter برای هر دو پلتفرم پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان نموده بود. در جزئیات ارائه شده توسط این فروشگاه شاهد موارد موجود در نسخه پانزدهمین سالگرد این بازی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۲ و اکس‌باکس بودیم. یک روز پس از اعلام وجود چنین لیستی، فروشگاه Coolshop اقدام به غیرفعال نمودن صفحه مورد نظر نمود.

چند روز بعد، فروشگاه فنلاندی Puolenkuun Pelit لیست مشابهی را برروی سایت خود با همان ویژگی‌ها قرار داد اما تصویر هنری ارائه شده مربوط به نسخه پانزدهمین سالگرد این بازی بود. با این وجود این فروشگاه پلتفرم پلی‌استیشن ۴ را به عنوان پلتفرم مقصد اعلام نموده بود. نکته قابل توجه این است که لیست ارائه شده توسط این فروشگاه همچنان پابرجا است.

ارائه این لیست‌ها طرفداران را امیدوار نمود که در نمایشگاه گیمزکام شاهد رونمایی از چیز بخصوصی باشند اما چنین چیزی هرگز روی نداد. با این وجود، طرفداران امید خود را از دست نداده و چشم به نمایشگاه بازی توکیو (TGS) داده‌اند که بزودی شاهد برگزاری آن خواهیم بود. لازم به ذکر است که دو فروشگاه Alza و Madgamer نیز لیست مشابهی را در سایت خود قرار داده‌اند گرچه سایت Madgamer، لیست ارائه شده را پس از مدتی حذف نمود.

اکنون لیست جدیدی در سایت پرتغالی Kuanto Kusta ارائه شده است که در آن قیمت نسخه سالگرد این بازی نیز اعلام شده است. سایت پرتغالی دیگری به نام GamingReplay نیز پیشنهاد پیش خرید این نسخه از بازی را برای کنسول اکس‌باکس وان ارائه نموده است.

نکته قابل توجه در تصاویر ارائه شده در لیست‌ها، شباهت لوگوهای کاور بازی با نسخه پانزدهمین سالگرد است که برای پلی‌استیشن ۲ و اکس‌باکس منتشر شده بودند اما مسلماً این کاورها مربوط به کنسول‌های نسل هشتمی هستند. با وجود تمام نشانه‌های مثبت اما امکان جعلی بودن این لیست‌ها وجود دارد اما چرا باید چنین چیزی روی دهد و فروشگاه‌های اروپایی اینگونه نسبت به آن علاقه نشان دهند؟

مشخصاً موضوعی در ارتباط با این مجموعه بازی وجود دارد که همچنان در هاله‌ای از ابهام قر ار دارد. این وضعیت مانند دود ناشی از سیگاری است که هنوز روشن نشده است! شرکت کپکام با مسابقات Street Fighter 5، بسته الحاقی Street Fighter 5، جشن‌های درون بازی و عرضه Ultra Street Fighter 2 برای کنسول نینتندو سوئیچ به استقبال ۳۰ سالگرد این بازی رفته است. این شرکت همچنین بدنبال عرضه نسخه‌های بازسازی شده Okami HD و Resident Evil Revelations است.

آخرین نسل از کنسول‌ها پورت‌های دیجیتالی را برای دو بازی Street Fighter 2 و Street Fighter 3 دریافت کرده‌اند. همچنین بازی Street Fighter 4 برای اجرا برروی پلی‌استیشن ۴ پورت شد بنابراین شرکت کپکام با دشواری زیادی برای کالکشن نمودن آن‌ها و اجرا برروی کنسول‌های نسل هشتمی مواجه نیست. اما اگر چنین نسخه‌ای واقعاً وجود داشته باشد چه چیزی شامل آن خواهد بود؟ آیا شرکت کپکام به بازیکنان خود اجازه اجرای نسخه اول این بازی را برروی جدیدترین نسل از کنسول‌ها و زنده کردن خاطرات خود را خواهد داد؟ اگر چنین چیزی ممکن باشد، بد نیست که این نسخه برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر گردد.

در پایان لازم به تاکید مجدد است که امکان جعلی بودن این نسخه وجود دارد. شرکت کپکام بطور معمولی در هر نمایشگاه PSX اقدام به معرفی بازی مبارزه‌ای جدیدی نموده است. آخرین بار این شرکت اقدام به معرفی بازی Marvel vs. Capcom Infinite و Street Fighter 5 و پورت Street Fighter 4 برای پلی‌استیشن ۴ در رویداد Capcom Pro Tour نمود. تنها گذشت زمان نشان دهنده واقعیت خواهد بود.

در ادامه نمونه‌هایی از لیست‌های ارائه شده از نسخه سالگرد بازی Street Fighter را مشاهده خواهید کرد:

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: