بازی Fortnite

بازی Fortnite در سکوت قابلیت کراس‌پلتفرم را فعال کرده است

توسط علیرضا کیانی در ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۰

بازی Fortnite در سکوت خبری قابلیت کراس‌پلتفرم میان دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس‌وان را دریافت کرده است. با دنیای‌بازی همراه باشید.

براساس تعدادی گزارش از انجمن‌های مختلف، شرکت Epic قابلیت کراس‌پلتفرم را برای بازی Fortnite‌ آخر این هفته فعال کرده است. از این به بعد بازیکنان ایکس‌باکس‌وان می‌توانند با بازیکنان پلی‌استیشن ۴ بازی کنند. این حرکت که پیش از این توسط شرکت سازنده اعلام نشده بود ولی می‌توان آن‌را اولین بازی مدرنی دانست که قابلیت کراس‌پلتفرم داشته و بازیکنان ایکس‌باکس و پلی‌استیشن بتوانند در کنار هم زندگی کنند.

در حالت قبلی قابلیت کراس‌پلتفرم بین پلی‌استیشن و رایانه‌های شخصی برقرار بود ولی هیچ‌گاه این قابلیت برای دو «کنسول» وجود نداشت. کشف این قابلیت که از رسانه‌ها دور مانده است، توسط تعداد زیادی پست در سایت رددیت بود که بازیکنان پلی‌استیشن ۴ این بازی اذعان داشتند که کاربرانی با نام‌کاربری فاصله دار در سرورها وجود دارند. از طرفی ایکس‌باکس لایو تنها شبکه‌ای است که به کاربران خود اجازه می‌دهد در گیمر تگ خود از کاراکتر «فاصله» (Space) استفاده کنند. بعد از کمی تحقیق به این نتیجه دست یافتیم که این‌ها کاربران رایانه‌های شخصی نیستند و بازیکنان پلی‌استیشن توانستند پروفایل این بازیکنان را روی شبکه‌ی ایکس‌باکس پیدا کنند.

نمونه‌ای دیگر برای اثبات این قابلیت بین دو کنسول می‌تواند تجربه‌ی این بازی بین پدر و پسر روی دو کنسول متفاوت باشد. به‌طوری که پدر با فرزندش یک مسابقه در این بازی را روی کنسول‌های مختلف به اتمام رساندند. پس به نظر می‌رسد که واقعا این قابلیت به بازی افزوده شده و احتمال می‌رود بسیاری از بازی‌های دیگر نیز بزودی از این ویژگی بهره‌مند شوند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: