بازی‌های ایکس‌باکس‌وان

بازی‌های اکس‌باکس‌ وان به‌زودی قابلیت دانلود انتخابی خواهند داشت

توسط علیرضا کیانی در ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ , ۱۴:۳۰

طی خبری که از بخش اکس‌باکس شرکت مایکروسافت منتشر شد، بنا شده تا سیستم جدیدی برای دانلود انتخابی محتوای بازی‌ها طراحی شود؛ با دنیای‌ بازی همراه باشید.

مایکروسافت در حال طراحی یک سیستم جدید برای مدیریت بازی‌هاست که کاربران بتوانند با سرعت بیش‌تر بازی‌ها را دانلود کرده و حافظه کمتری را اشغال کنند. براساس گزارش سایت Digital Foundry این سیستم جداسازی بخش‌های مختلف محتوای بازی را میسر کرده و سبب می‌شود کاربران بتوانند فقط بخش‌های مورد نیاز و زبان مورد نیاز خود را دانلود کنند به جای این‌که نیاز باشد کل بازی را دانلود کنند.

برای مثال، کاربران اکس‌باکس‌ وان نیازی به دانلود محتوای ۴K‌ یک بازی نخواهند داشت یعنی فقط مختص کاربران اکس‌باکس‌ وان‌ اکس است و دیگر کاربران نیازی به دانلود آن ندارند. در موردی دیگر می‌توان به بازی‌هایی اشاره کرد که از چند زبان پشتیبانی می‌کنند. کاربران نیاز به دانلود همه‌ی زبان‌ها ندارند و برای صرفه‌جویی می‌توانند فقط زبان مورد نیازشان را برای بازی دانلود کنند.

در بحثی دیگر موارد جداسازی به گیم‌پلی بازی‌ها هم می‌رسد، برای مثال بازیکنان می‌توانند حالت‌های مختلفی که در بازی‌ها قرار داده شده‌اند ولی استفاده‌ای از آن‌ها نمی‌کنند را به منزله‌ی داشتن فضای بیش‌تر در حافظه، حذف کنند. البته این سیستم فعلا برای بازی‌های جدید خواهد بود و عناوینی که الان روی کنسول وجود دارند هنوز مشمول این سیستم نشده‌اند.

درمورد تاریخ انتشار این سیستم روی اکس‌باکس صحبتی مطرح نشده ولی به نظر می‌رسد با عرضه‌ی اکس‌باکس‌ وان‌ اکس مصادف باشد.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “بازی‌های اکس‌باکس‌ وان به‌زودی قابلیت دانلود انتخابی خواهند داشت”

  1. reza_only گفت:

    همیشه برام سوال بود ک چرا اینکارو نمیکنن. مخصوصا توی استیم. بازی هایی که حجمشون زیاده رو میتونن تکسچر رو جدا سازی کنن و هرکسی بسته به سیستمی که داره چیزی ک میخادو دانلود کنه. امیدوارم این مقدمه ای بشه ک بقیه هم همینکارو بکنن با بازیا

    ۰ ۰