اپل ممکن است پک تلوزیون ۴K را همزمان با آیفون‌ها معرفی کند

توسط مسعود محمودپور در ۴ شهریور ۱۳۹۶ , ۲۲:۰۱

به گفته‌ی بلومبرگ اپل در کنفرانس خود در این ماه یک محصول جدید دیگر را کنار اپل واچ و آیفون‌های جدید معرفی خواهد کرد. بنابر گزارشات، شرکت اهل کوپرتینو یک Apple TV با رزولوشن ۴K و ویژگی HDR را معرفی خواهد کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

باوجود ویژگی‌های جدید و پردازنده‌ی قدرتمندتر، ظاهراً مهندسین اپل از ارتقای محصول راضی نیستند. آن‌ها می‌خواستند با اولین نسل Apple TV انقلابی ایجاد کنند اما شرکت در محقق ساختن این امر ناتوان ماند. هنوز مشخص نیست که این غول تکنولوژی همچنان به‌دنبال بستن قرارداد با شبکه‌های تلوزیونی هست یا نه اما بلومبرگ ادعا می‌کند آن‌ها در حال مذاکره سرویس‌های پخشی مثل Netflix برای پخش محتواهای بیش‌تر با رزولوشن ۴K هستند.

طبق گزارشات، اپل در حال مذاکره با شبکه‌های تلوزیونی بر سر فروش فیلم‌های ۴K از طریق آیتونز است و علامت‌گذاری کردن یک فیلم چند ماه پیش در آیتونز انگلستان به‌عنوان ۴K، HDR می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این موضوع باشد. احتمالاً در آینده شاهد سریال‌هایی با رزولوشن ۴K خواهیم بود؛ چرا که اپل همین حالا بودجه‌ای ۱ میلیون دلاری برای این کار کنار گذاشته است. ضمناً هم پک‌های تلوزیون قدیمی و هم جدید به Amazon Prime Video دسترسی خواهند داشت.

به گفته‌ی بلومبرگ اپل با تولید دستگاه‌های جدید به‌دنبال احیای اهداف ویدیویی خودش است. دستگاه اولیه نتوانست مانند Roku، Chromecast و Fire TV موفقیت درخوری را بدست آورد. این شرکت حتی افراد جدید را در این زمینه استخدام کرده است، از جمله «تیموتی توردهال» (Timothy Twerdhal)، رئیس سابق Fire TV که اکنون در قسمت Apple TV فعالیت می‌کند. متأسفانه ما هنوز نمی‌دانیم که قیمت پک تلوزیون جدید چقدر خواهد بود اما دیگر چیزی به کنفرانس اپل نمانده است، پس مجبور نیستیم خیلی هم منتظر بمانیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: