HTC Vive دویست دلار ارزان شد

توسط مسعود محمودپور در ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۵:۳۰

HTC قیمت هدست واقعیت‌مجازی خود را ۲۰۰ دلار کاهش داده و حالا قیمت آن به ۵۹۹ دلار رسیده است. این کاهش قیمت به معنای تلاش برای جلب توجه مشتریان و راحت‌تر شدن خرید لوازم جانبی هدست، ازجمله Vive Tracker است. همچنین با خریدن هدست می‌توان یک ماه از سرویس Viveport، که اجازه‌ی دسترسی به تعدادی از بازی‌های VR را می‌دهد، به‌صورت رایگان استفاده کرد. «ما می‌خواهیم واقعیت‌مجازی را در سراسر جهان به شکل چشم‌گیری افزایش دهیم»؛ این گفته «دن اوبراین» (Dan O’Brien)، مدیرکل Vive در ایالات متحده است. «فکر می‌کنیم اکنون زمان درستی برای کاهش قیمت است.» در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

این کاهش قیمت یادآور کاهش قیمت ۲۰۰ دلاری Oculus Rift در مارس است. این یعنی هر دو هدست قیمت پایه‌ی مشابهی دارند، البته Oculus Rift اکنون به دلیل فروش ویژه‌ی تابستانی ۳۹۹ دلار فروخته می‌شود. اوبراین می‌گوید همان‌گونه Oculus درباره‌ی Rift قول داده است، فروش و پشتیبتنی از Vive هم به این زودی‌ها قطع نمی‌شود.

نمی‌خواهیم تولید این محصول را متوقف کنیم تا جا برای یک دستگاه جدید باز شود. انتظار داریم این نسخه از Vive در سال ۲۰۱۸ هم در بازار باشد.

ما نمی‌خواهیم کاربران فکر کنند که همواره باید لوازم جدید برای هدست خود بخرند. می‌خواهیم از این موضوع مطمئن شویم که وسایلی که امروز برای Vive می‌سازیم در آینده هم با آن سازگار باشند.

اوبراین این نکته را عنوان کرد که HTC وسایلی مثل سیستم کابل دستگاه را ارتقا داده است و این‌گونه طراحی فعلا ادامه خواهد داشت. هرچند شرکت Valve، دیگر خالق هدست از کنترلرهای حرکتی‌ای رونمایی کرده است که احتمالاً به این زودی‌ها راهی بازار نمی‌شود. اوبراین می‌گوید کنترلرهای جدید فعلاً در مراحل ابتدایی ساخت قرار دارند اما توسعه‌دهندگان در حال ساخت نمونه‌هایی برای آزمایش هستند.

کاهش قیمت جدید، شامل پک هزار و دویست دلاری Business Edition نمی‌شود. پکی که بیش‌تر برای تبلیغات به کار می‌رود. اوبراین می‌گوید این نمونه‌های تبلیغاتی بخش اندکی از فروش Vive را شامل می‌شوند اما با این وجود بخش مهمی از کسب و کار، خصوصاً در چین هستند.

راه اندازی دشوار و سخت بودن استفاده از Vive، همچنان آن را به یک وسیله‌ برای کاربرانی که هدست‌های سرسخت را دوست دارند تبدیل کرده است و کاربران عادی کم‌تر سمت آن می‌روند. اما کاهش قیمت امروز برای کسانی که دوست داشتند این هدست را خریداری کنند ولی قیمت ۷۹۹ دلاری مانع این کار می‌شد، خبر خوبی است. خصوصاً که هدست‌های واقعیت‌مجازی از زمان عرضه در سال ۲۰۱۶ خیلی ارزان‌تر شده‌اند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: