به‌زودی سیستم اچیومنت‌های اکس‌باکس دچار تغییر و تحول می‌شوند

توسط تارخ ترهنده در ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۵:۳۰

مایکروسافت اعلام کرده که سیستم دستاوردهای کنسول اکس‌باکس وان (یا همان اچیومنت‌ها) به‌زودی دچار تغییرات بنیادین خواهد شد؛ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

سخن‌ران بخش اکس‌باکس شرکت مایکروسافت، Mike Ybarra، گفته که سیستم دستاوردهایی که بازیکنان با تجربه‌ی بازی‌ها روی پلتفرم اکس‌باکس به‌دست می‌آورند، از همان ابتدایی که چنین سیستمی طراحی شد هنوز تغییر نکرده است؛ با اینکه عادت‌های بازیکنان دچار تغییر و تحول شده. ایشان با سایت Windows Central در این باره صحبت‌هایی کردند و اطلاعاتی درباره‌ی تغییرات بزرگی که تیم اکس‌باکس می‌خواهند در سیستم دستاوردها به‌وجود بیاورند را به‌اشتراک گذاشتند:

ما داریم برای رسیدن به سیستمی بزرگ‌تر و عمیق‌تر برای نشان دادن تجارب و دستاورهای یک بازیکن در اکس‌باکس تلاش می‌کنیم. ما می‌توانیم کارهای بسیاری بکنیم برای اینکه یک بازیکن بتواند سابقه و تاریخچه‌ی دستاوردهای خود را نشان دهد و بهتر بتواند موقعیت خود میان دیگر بازیکنان را به رخ بکشد. شاید یک بازیکن فقط ۲۰۰۰ امتیاز یا اچیومنت داشته باشد، ولی در سطح حرفه‌ای در بخش چندنفره‌ی بازی «هیلو ۵» مشغول است و بیشتر وقت خود را صرف بازی آنلاین می‌کند.

چنین بازیکنی وقت خود را زیاد صرف بازی‌های متفاوت نمی‌کند، ولی در بخش چندنفره‌ی هیلو ۵ جزو بازیکنان برتر جهانی است. مقایسه‌ی چنین بازیکنی با ۲۰۰۰ امتیاز و با کسی که یک میلیون امتیاز و دستاورد جمع کرده، مقایسه‌ی درست و منصفانه‌ای نیست. ما می‌خواهیم سیستمی را ترتیب دهیم که یک بازیکن بتواند سابقه‌ی گیمری خود و اینکه چه نوع بازیکنی است را نشان دهد؛ چیزی که فراتر از امتیاز یا همان Gamerscore است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا انجام چنین تغییراتی برای نشان دادن دقیق و هر چه بهتر قابلیت‌های یک بازیکن در شبکه اکس‌باکس لایو کافیست؟

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “به‌زودی سیستم اچیومنت‌های اکس‌باکس دچار تغییر و تحول می‌شوند”

  1. KiNG گفت:

    نظر موافقم مثبته :۲۴:

    ۰ ۰