توسعه‌دهنده Fable Fortune: رم ۹ گیگابایتی Xbox One X امکان تصاویری شفاف را می‌دهد

توسط محمد صادق نیت در ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰

هر روز که به انتشار کنسول اکس‍باکس وان اکس نزدیک‌تر می‌شویم، قول‌های توسعه‌دهندگان راجع به قابلیت‌های آن بیشتر می‌شود. این‌بار توسعه دهندگان Fable Fortune هستند که از قدرت این کنسول تعریف می‌کنند.  در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

به یکی از چندین برتری سخت‌افزاری کنسول اکس‌باکس وان اکس نسبت به کنسول‌های حاضر دیگر و حتی رایانه‌های شخصی متوسط که می‌توان به آن اشاره کرد، حافظه‌ی ۹ گیگابایتی‌ای است که در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌گیرد. «تام ویمبوش»، () طراح اصلی بازی Fable Fortune، در مصاحبه‌ای با سایت گیمینگ‌بولت به نکاتی راجع‌ به برتری نوع طراحی حافظه‌ رم این کنسول اشاره کرد. او اینطور گفت که:

بر خلاف یک رایانه‌ی شخصی، کنسول‌های اکس‌باکس وان و اکس‌بکس وان اکس از سا‌زه‌ی حافظه‌ای اشتراکی استفاده می‌کنند.

او هم‌چنین افزود:

این به بدان معنی است که حافظه به تبع نیاز  سازنده بین پردازنده‌ی مرکزی(CPU) و گرافیکی (GPU) تقسیم می‌شود. هنگام انتقال به کیفیت اولترا اچ‌دی (روی اکس‌باکس وان اکس)، ما باید حافظه‌ی موجود برای پردازنده‌ی گرافیکی را افزایش دهیم تا برای بافت‌هایی با رزولوشن بالاتر جا باز شود تا در نهایت تصویری کاملا شفاف داشته باشیم.

طبق گفته‌های آقای ویمبوش در پاسخ به سـؤالاتی در مورد عمر اکس‌باکس وان اکس، به احتمال زیاد این آخرین به‌روز رسانی سخت‌افزاری برای اکس‌باکس وان خواهد بود. او در ادامه توضیح داد:

پیشگویی بازار کنسول‌ها همیشه دشوار است. اکس‌باکس وان اکس به طور یقین یک سخت افزار مهم است. اگر بخواهم حدس بزنم، این طور می‌گویم که این آخرین «بروزرسانی» در نسل حاضر  کنسول‌ها خواهد بود، زیرا که بیشتر تلاش در حال انتقال بر‌روی برنامه ریزی‌ برای نسل بعد خواهد بود. البته ممکن است که حدس‌هایم اشتباه باشد!

همه‌ی این حرف‌ها منطقی به نظر می‌آید، اما با نگاه به طوری که شرکت مایکروسافت علاقه به تکراری نگه‌داشتن مدل کنسول‌هایش در آینده‌ی پیش‌بینی شده نشان داده است، این سؤال ایجاد می‌شود که آیا نسل بعدی‌ای برای اکس‌باکس وجود خواهد داشت؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: