شبکه‌ی Steam از آمار و ارقام جدید و خیره‌کننده خود پرده برداشت

توسط سهیل حسینی در ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۵:۰۰

سرویس آنلاین شرکت «وَلو» یعنی Steam به عنوان پلتفرم یکه‌تاز رایانه‌های شخصی، هم‌چنان به رشد روزافزون خود ادامه می‌دهد. اخیرا، در رویداد Casual Connect برگزار شد؛ شرکت وَلو مواردی نظیر اعداد و ارقام سرویس شبکه‌ی Steam و گسترش بیشتر آن در سطح جهانی را به اشتراک گذاشت. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

بنا بر گزاش وب‌سایت «گیک‌وایر»، در یکی از اسلایدهای به نمایش در آمده توسط وَلو، مشخص شد که شبکه‌ی Steam دارای ۳۳ میلیون بازیکن روزانه و فعال به همراه ۶۷ میلیون کاربر فعال در طول ماه است. طبق آخرین به‌رزورسانی آماری منتشر شده از «سونی»، شبکه‌ی پلی استیشن نیز معادل ۷۰ میلیون کاربر فعال ماهانه است. این در حالیست که شبکه‌ی اکس‌باکس لایو دارای ۵۳ میلیون کاربر فعال به‌صورت ماهانه است.

در آخرین اخباری که از آمار ارقام منتشر شده‌ی وَلو مشخص شد که از ژانویه ۲۰۱۷ تا زمان حال، ۲۷ میلیون عضو به جامعه استیم اضافه شده است. هم‌چنین، در دیگر اسلاید منتشر شده، اشاره به رکورد جدید در داشتن بازیکن همزمان در این شبکه شد و اخیرا مشاهده شده که ۱۴ میلیون کاربر به‌صورت همزمان در شبکه‌ی Steam در حال تجربه بازی‌ها و فعالیت‌های مخنتلف در این شبکه بوده‌اند، که در سال ۲۰۱۵ بالاترین عدد برای این سرویس ۸ میلیون نفر ثبت شده بود. هم‌چنین در آخرین به‌رزورسانی انجام گرفت، وَلو اعلام کرد مجموعا ۱۲۵ میلیون نام کاربری ثبت شده در این شبکه وجود دارد.

از نظر فروش نیز، منطقه‌ی آمریکای شمالی بزرگ‌ترین قطب خرید این پلتفرم با داشتن ۳۴ درصد است، هم‌چنین به دنبال آن منطقه‌ی اروپا با ۲۹ درصد در رده‌ی دوم قرار دارد. تراکم کاربران منطقه‌ی آسیا نیز در شبکه‌ی استیم روز به روز بزرگ‌تر و بیشتر می‌شود و طی چند ما طی این چند سال در زمینه فروش هم توانسته با ۱۷ درصد در جایگاه بعدی قرار گیرد. این افزایش فروش، مربوط به کاربران سه کشور کره، چین و ژاپن است.

وَلو، یک شرکت خصوصی بوده و ما نمی‌دانیم که این شرکت چقدر ارزش دارد، اما برآوردها، ارزش آن را میلیاردها دلار تخمین می‌زند. در ژانویه‌ی ۲۰۱۷، گزارش شد که ارزش خالص دارایی‌های «گیب نویل»، موسس شرکت وَلو برابر با ۴.۱ میلیارد دلار است و این عدد نشان می‌دهد که او حتی از «اوپرا» (تهیه‌کننده و مجری برنامه‌ی تلوزیونی) ثروت‌مندتر است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: