Tesla اولین سری از Model 3 را به خریداران تحویل داد

توسط مسعود محمودپور در ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ , ۲۱:۰۰

همانطور که «ایلان ماسک» (Elon Musk)، مدیرعامل Tesla، در اوایل ماه قول داده بود، این شرکت بیش از ۳۰ خودرو از سری اول Model 3 را به خریداران اعطا کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت حالا تمرکزش را روی کامل کردن تولید این خودرو قرار می‌دهد. بنابر گزارشات ماسک انتظار دارد که در آگوست، ۱۰۰ Model 3 دیگر تولید شود سپس این روند در ماه بعدی به ۱۵۰۰ عدد برسد و تا پایان سال ۲۰،۰۰۰ عدد از این خودرو در ماه تولید شود. هرچند اگر همین انتظارات هم برآورده شود، نزدیک به دو سال طول می‌کشد تا Model 3 به تمام ۴۰۰،۰۰۰ نفری که این خودرو را سفارش داده‌اند، برسد.

درحالی‌که ماشین SUV Model X و سدان Model S ماشین‌های گران قیمت شرکتی تازه پر و بال درآورده بودند، Model 3 یک ماشین برقی است که برای هر سلیقه‌ای ساخته شده است. انتظار می‌رود قیمت مدل پایه‌ی آن در خرده فروشی‌ها ۳۵،۰۰۰ دلار باشد. تحلیل‌گران حدس می‌زنند که خریداران می‌توانند ماشین را به موتور دوم و باتری بزرگ‌ترارتقا دهند. این موضوعات هنوز توسط شرکت تأیید نشده است و باید صبر کنیم تا Tesla تمام خودروها را به خریداران تحویل بدهد.

به لطف اسناد لو رفته‌ی Tesla که بعداً خود شرکت هم آن‌ها را تأیید کرد، Model 3 می‌تواند از ۰ تا ۶۰ را در ۵.۶ ثانیه طی می‌کند، سقف سرعت ۱۳۰ مایل بر ساعت است، باتری تا ۲۲۰ مایل عمر می‌کند و به اندازه‌ی ۵ بزرگسال جا دارد. این خودرو از ویژگی شارژ سریع بهره می‌برد و می‌تواند با ۳۰ دقیقه شارژ ۱۳۰ مایل را طی کند. اگر با سیستم خانگی ۲۴۰V باتری را شارژ کنید، عمر آن ۳۰ مایل در ساعت کاهش می‌یابد. اتصال WiFi و LTE، کنترل صوتی و بلوتوث از جمله دیگر امکانات خودرو هستند.

همچنین شما می‌توانید یک باتری قدرتمندتر که تا ۳۱۰ مایل عمر دارد و سرعت را به ۱۴۰ مایل بر ساعت افزایش می‌دهد را انتخاب کنید. این باتری از ۰ تا ۶۰ را در نیم ثانیه کم‌تر، یعنی ۵.۱ ثانیه طی می‌کند. ضمناً شما می‌توانید یکی از پنج رنگ ویژه را با پرداختن ۱،۰۰۰ دلار بیش‌تر یا استفاده از چرخ‌های اسپورت ۱۹ اینچی را با ۱،۵۰۰ دلار بیش‌تر را انتخاب کنید. برای دریافت پک اعلا هم باید ۵،۰۰۰ دلار بیش‌تر پرداخت کنید. در ازای آن قدرت‌ بیش‌تر، صندلی‌های مجهز به سیستم گرمایشی، چراغ‌های مه‌شکن، آینه بقل‌های گرمایشی و محل قرارگیری دو گوشی درون خودرو را دریافت خواهید کرد.

و مشخصاً این ماشین مجهز به سیستم خودران (autopilot) است. فقط باید ۵،۰۰۰ دلار بیش‌تر برای Model 3 هزینه کنید تا به گفته‌ی شرکت: «سرعت مطابق با وضعیت تردد، حرکت در یک لاین، عوض کردن لاین به‌صورت خودکار، خروج از آزاد راه و پارک کردن در مقصد» را خود ماشین برای شما انجام دهد. Model 3 حتی می‌تواند در آینده «راندن کامل خودرو» را بدون کمک شما انجام دهد اما این ویژگی ۳،۰۰۰ دلار دیگر برای خرج خواهد داشت.

Model 3 تنها از یک صفحه‌نمایش ۱۵ اینچی استفاده می‌کند. تنظیمات دستی در این خودرو بسیار ساده‌تر شده‌اند و صاحب آن کم‌تر از ۱۰۰ گزینه برای انتخاب کردن دارد. برای مقایسه Model S بیش از ۱،۵۰۰ گزینه‌ی متفاوت در تنظیمات دستی داشت.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: