گوگل قول داد که تا پایان سال ۱۱ گوشی با پشتیبانی از واقعیت‌ مجازی Daydream عرضه کند

توسط مسعود محمودپور در ۴ مرداد ۱۳۹۶ , ۰۹:۰۰

«ساندرا پیچای»، مدیرعامل گوگل و عضو تازه‌وارد هیئت‌مدیره‌ی شرکت آلفابت، در نشست درآمد‌های شرکت طبق معمول موضوعات زیادی را پیرامون کارهای شرکت فاش نکرد اما با این وجود یک خبر خوب اعلام کرد. به گفته‌ی پیچای تا پایان سال ۲۰۱۷، ۱۱ گوشی اندرویدی که از ویژگی واقعیت مجازی Daydream گوگل پشتیبانی می‌کنند، روانه‌ی بازار خواهند شد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

Daydream گوشی‌های هوشمند را به هدست‌های واقعیت مجازی تبدیل می‌کند. برای این‌کار شما فقط به یک هدست Daydream گوگل به همراه یک کنترلر دستی نیاز دارید. من Daydream را با گوشی پیکسل گوگل امتحان کردم و باید بگویم تفاوت آن با رقبای مخصوص رایانه‌های شخصی مثل HTC Vive و Oculus Rift بسیار زیاد است؛ زیرا هدست گوگل بسیار سبک‌تر است. یک گوشی Daydream قابل حمل‌تر است و ضمناً همه‌کار می‌توانید با آن انجام دهید. اما تفاوت اصلی برای من این است که می‌توانم از این هدست استفاده کنم بدون اینکه تنها پس از چند دقیقه سنیگن بودن آن مرا خسته کند.

درحال حاضر تعداد کمی گوشی هوشمند هستند که از Daydream پشتیبانی می‌کنند: پیکسل‌های خود گوگل، موتورولا موتو زد، هوآوی میت ۹ پرو و زد‌تی‌ای اکسون ۷. سامسونگ هم اعلام کرده است که پشتیبانی از این ویژگی را به پرچمداران خود، یعنی اس ۸ و اس ۸ پلاس می‌آورد و به‌تازگی آپدیت‌های را در همین  زمینه منتشر کرده است.  باتوجه به اخباری که پیچای عنوان کرده است، می‌توانیم انتظار چند گوشی دیگر که از Daydream پشتیبانی می‌کنند را در کنار پیکسل‌های جدید که پاییز معرفی می‌شوند، داشته باشیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: