وزیر ارتباطات در بیست‌وسومین الکامپ: مدل جدید فروش اینترنت تصویب شد

توسط تارخ ترهنده در ۲ مرداد ۱۳۹۶ , ۰۹:۱۱

وزیر ارتباطات از تصویب مدل جدید فروش اینترنت بر مبنای اتصال و فروش به جای حجم خبر داد و گفت: «کاربران مطابق با سرعت موردنیاز می‌توانند اینترنت خریداری کنند.» در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

ستاد خبری الکامپ– محمود واعظی در مراسم رونمایی از فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه طرح توقف فروش حجمی اینترنت به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات رسید، گفت: «فروش اینترنت از این پس مطابق با سرعت خواهد بود.»

وی گفت:

از این پس به جای فروش حجم اینترنت، اتصال اینترنت خواهیم داشت و کاربران براساس نیازمندی‌های خود در جدول‌های درنظر گرفته سرعت مورد نظرشان را خریداری می‌کنند. در این مصوبه کف سرعت اینترنت برای کاربران کم مصرف ۵١٢ کیلوبیت درنظر گرفته شده و سرعت یک مگابیت،  ٢ مگابیت، شش مگابیت و ١۶ مگابیت نیز در این مصوبه دیده شده است.

واعظی ادامه داد:

محدودیت سرعت در شبکه ملی اطلاعات را برداشتیم. به این معنی که چندبرابر حجم دسترسی به اینترنت بین‌المللی کاربران م‌توانند از سایت‌های داخلی استفاده کنند.

واعظی همچنین با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های فنی شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد: «امروز نگران تولید محتوا روی شبکه ملی اطلاعات هستیم و باید با مقررات‌گذاری کسب و کارهای این حوزه را تسهیل کنیم.»

وی از قوه قضاییه و نیروی انتظامی خواست که با پلتفرم‌های کسب و کار اینترنتی مانند مغازه‌داران سنتی رفتار نکنند، چرا که فیلترینگ یک شبه این کسب و کارها آنها را نابود می‌کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به حضور موفق بیش از ۴۵٠ استارتاپ در نمایشگاه الکامپ گفت: «باید فضای قوانین و مقررات را برای فعالیت این جوانان تسهیل کنیم.»

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “وزیر ارتباطات در بیست‌وسومین الکامپ: مدل جدید فروش اینترنت تصویب شد”

  1. Frozen Snow گفت:

    اصن حس خوبی بش ندارم

    ۰ ۰