آخرین نبرد | جزئیات به‌روزرسانی بعدی World of Warcraft

توسط ماهان تیرداد در ۲۸ تیر ۱۳۹۶ , ۲۱:۱۵

ظاهراً به‌روزرسانی بعدی World of Warcraft، آخرین به‌روزرسانی برای دنباله‌ی Legion خواهد بود که در قالب ‌پچ شماره‌ی ۷.۳ منتشر می‌شود؛ بدین معنا که تا انتشار دنباله‌ی بعدی برای بازی، به‌روزرسانی دیگری منتشر نخواهد شد. این پچ جدید، قابلیت‌های گسترده‌ای به همراه دارد تا دنباله‌ی Legion را به نحو احسن به پایان ببرد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

برای اولین بار در تاریخ وارکرفت، به «اِرِه‌دار» (Eredar) در دنیای «آرگوس» (Argus) سفری بین سیاره‌ای خواهیم داشت؛ جایی که پایتخت قدرت برای «ارتش» (Legion) ویرانگر است. در دنباله‌ای که با زوال نیروهای «آزروث» (Azeroth) تحت تهاجم همه‌جانبه‌ی ارتش شروع می‌شود، سرانجام به مبارزه‌ی با آن‌ها خواهیم پرداخت! پچ ۷.۳ چند ماه تا انتشار فاصله دارد اما بخشی از آن نیز در سرور «محل تست عمومی» (Public Test Realm) بازی قابل تجربه کردن است. به لطف همین بخش و دوستانی که به تهیه‌ی جزئیات و اطلاعات از این پچ علاقه‌مند بودند، در این بخش تعدادی از قابلیت‌های پچ ۷.۳ را برای شما فراهم آورده‌ایم.

تذکر: ادامه‌ی مطلب حاوی اسپویل داستانی است!

آرگوس و پایگاه جدید ما با نام «ویندیکار»:

با نمایش سفر به آرگوس در بلیزکان ۲۰۱۶، امیدوار بودیم که آرگوس بیش از یک مکان و مقصود جدید برای حمله کردن باشد. حال با دارا بودن ۳ منطقه‌ی بزرگ، آرگوس بزرگترین افزونه‌ی بازی در مدت انتشار دنباله‌ی Legion به حساب می‌آید. پس از شکست «کیل‌جیدِن» (Kil’jaeden) در بخش «مقبره‌ی سارگراس» (Tomb of Sargeras)، «ایلیدان» (Illidan) با استفاده از «سنگ سارگریت» (Sargerite Keystone) نوعی شکاف در فضا، میان آرگوس و آزروث می‌گشاید. در نتیجه، این دو سیاره عملاً در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و نیرو‌های آزروث تصمیم می‌گیرند که به اِرِه‌دار حمله کنند و یک‌بار برای همیشه ارتش را متوقف سازند. این یورش از «ویندیکار» (Vindicaar) پایه‌ریزی می‌شود.

بلیزارد جریان ماموریت‌های بازی در دل سه منطقه‌ی آرگوس را «بسیار داستان محور» خوانده و ذکر کرده است که این پچ بر خلاف پچ ۷.۲، دارای ماموریت‌هایی متمرکز بر داستان و میان‌پرده‌های بسیاری است. ظاهراً در مقایسه با پچ ۷.۲، این به‌روز‌رسانی بعدی World of Warcraft به شکلی بسیار منسجم‌تر به داستان می‌پردازد.

در حال حاضر تنها یک منطقه از آرگوس قابل امتحان کردن بر روی سرور تست عمومی است که نام آن هم (فعلاً) آرگوس گذاشته شده است؛ چشم‌اندازی خشک و ویران که نگاه‌هایمان را به تماشای نمایی نفس‌گیر از آزروث در فضا نیز دعوت می‌کند! در سه منطقه‌ی جدید، قادر به جابجایی با استفاده از وسیله‌های پروازی نخواهیم بود اما در عوض، همان سفینه‌ای که ما را به آرگوس آورده است (ویندیکار) توانایی ساخت شبکه‌ای از پورتال‌ها برای جابجایی سریع در نقشه را نیز دارد تا مجبور نباشیم هر دفعه تمام نقشه را پیاده زیر پا بگذاریم! به گفته‌ی بلیزارد، این پورتال‌ها که برای سهولت در جابجایی روی نقشه‌ی بازی هستند، با پیشروی در هر منطقه آزاد می‌شوند.

گفته شده است که ماموریت‌ها و باس‌های (غول‌آخر‌ها) مربوط به دنیای جدید نیز وجود خواهند داشت اما هنوز اطلاعاتی از بخش‌های نامربوط به داستان، مثل ماموریت‌های جانبی، در دست نیست. داخل سفینه، چیزی به نام Netherlight Crucible وجود دارد که «می‌توانید اسلحه‌ی (خاص) خود را با آن ارتقا دهید و راه‌های جدید برای شخصی‌سازی Relic خود را با این کار آزاد کنید». به دلیل موجود نبودن این بخش برای امتحان، چگونگی شیوه‌ی کار آن مشخص نیست اما حداقل می‌دانیم که روال «دانش مصنوع» (Artifact Knowledge) و دریافت این ارتقا، به صورت خودکار و هفتگی درمی‌آید و دیگر لازم نیست که مخاطب هر بار این روند را به صورت دستی فعال کند و دو روز بعد برای کسب دانش بیشتر، دوباره سری به بازی بزند. خدا را شکر دیگر برای چند روز سر نزدن به بازی، احساس گناه نخواهیم داشت!

منظره‌ی آزروث از سطح آرگوس، واقعا خیره کننده است!

«نقاط تهاجم»

«نقاط تهاجم» (Invasion Points) یکی از قابلیت‌های جذاب جدید به‌روزرسانی بعدی World of Warcraft است؛ چیزی که شباهتی عمیق به عنوان Diablo 3 دارد! نقاط تهاجم پورتال‌های ارتش به سیارات مختلف هستند که بازی‌کننده با جمع کردن Riftstone و استفاده از آن‌ها می‌تواند وارد این این سیارات سیاهچال مانند بشود و به بومی‌ها کمک کند تا ارتش را شکست دهند.

حال مساله این است که میزان تنوع این (به اصطلاح) سیاهچال‌ها در مقایسه با همتایشان در Diablo 3 به چه شکل است؟! عزیزان استخراج کننده‌ی اطلاعات آستین‌ها را بالا زدند و پاسخ را یافتند! با ورود به هر سیاهچال امکان روبرو شدن با یکی از این شش نوع محیط وجود دارد: خون، آتش، جنگل، یخ، جزیره و مرداب. جدا از پیامد ورود به هر یک از این نقاط تهاجم و کامل کردن آن‌ها، چرخ زدن در سیاهچال‌های مختلف و اشتیاق دریافت جایزه برای کامل کردن آن‌ها، می‌تواند نکته‌ای بسیار جذاب و خوب باشد!

نبرد Antorus The burning Throne

درست مثل هر پچ دیگر، پچ ۷.۳ نیز یک تهاجم برای مخاطبان دارد تا برای به دست آوردن وسایلی که جایزه‌ی پیروزی در این نبرد هستند، تمام تلاششان را بکنند. نبرد Antorus the Burning Throne در واقع همین تهاجم بزرگ خواهد بود. اگر استخراج کننده‌های اطلاعات درست گفته باشند، این آخرین نبرد با ارتش، برای متوقف کردن آن‌ها خواهد بود. البته این تهاجم در بخش تست عمومی موجود نیست اما این امر جلوی کاربران کنجکاو را نمی‌گیرد تا سری به Dungeon Journal نزنند!

تذکر: این متن حاوی اسپویل‌ است!

چیزی که ما تا به اینجا می‌دانیم، این است که این تهاجم شامل ۱۱ نبرد با باس‌ها نیز خواهد بود که با شکست «آرگوس نابودگر» (Argus The unmaker) در آخرین نبرد پایان خواهد یافت. اگر شما هم از نام مشترک غول‌آخر بازی با سیاره‌ی بازی تعجب کرده‌اید، بدانید که دلیل آن ماهیت مشترک این دو عنصر است؛ یعنی سیاره‌ی آرگوس در واقع سفینه‌ای است که روح آرگوس (که خود یک تایتان است) در کالبد آن قرار دارد. در واقع بازی‌کننده با روح سیاره‌ی آرگوس در یک تایتان به مبارزه می‌پردازد. البته دوستان استخراج کننده‌ی اطلاعات موضوع را کامل و گسترده بیان و حتی پایان این بخش را نیز پیش‌بینی کرده‌اند که ما آن را در اینجا ذکر نکردیم و اگر کنجکاو هستید که آن را بخوانید، می‌توانید برای مشاهده‌ی آن به این لینک مراجعه کنید.

همراه با تهاجم جدید، ست جدیدی از زره‌ها نیز با نام Tier 21 قابل دسترسی خواهند بود. این ست‌ها حتی شاید یکی از بهترین طراحی زره‌های بلیزارد باشند. در زیر عکسی از دو مدل این ست برای شما آورده‌ایم که یکی با جزئیات زیاد و طراحی متناسب متعلق به Rogue است و دیگری با ظاهری بسیار چِغِر و بد بدن متعلق به Warlock است!

ست زره Tier 21 مربوط به کلاس Rogue

ست زره Tier 21 مربوط به کلاس Warlock

برای مشاهده‌ی ست‌های بیشتر نیز می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

انیمیشن‌های جدید برای اجرای جادو‌ها

البته این یک ویژگی شاید برای کلاس‌های متفرقه جذابیتی نداشته باشد اما کسی که کلاس شخصیتی با جادو‌های مختلف دارد، احتمالاً از شنیدن این خبر خیلی خوش‌حال خواهد شد! با آمدن دنباله‌ی Legion کلاس‌های نبرد نزدیک ویژگی‌ای به نام Overhaul دریافت کردند که حس نبردی تنگاتنگ‌تر را برایشان به ارمغان می‌آورد. حال نوبت کلاس‌های جادوگر است تا مزد صبرشان را بگیرند! انیمیشن‌ها و افکت‌های صدایی تازه برای جادوها بسیار جالب و جذاب هستند. البته تا آن‌جا که می‌دانیم، کلاس Warlock با پچ ۷.۳ هیچ انیمیشن تازه‌ای دریافت نخواهد کرد و دارندگان آن احتمالا باید برای انیمیشن‌های جدید کمی بیشتر صبر کنند.

و بسیاری دیگر…

این‌ها ویژگی‌های بزرگ به‌روزرسانی بعدی World of Warcraft بودند اما بسیاری قابلیت‌ها و اصلاح‌های دیگر نیز در این پچ خواهند بود. تغییراتی در برخی روند ساخت و ساز‌ها، آیتم‌های لنجندری جدید، وسایل و حیوانات جدید برای حمل و نقل و… همه و همه در این به‌روزرسانی بزرگ که حداقل یک یا دو ماه با انتشار آن فاصله داریم، وجود خواهند داشت. برای جزئیات بیشتر درباره‌ی این به‌روزرسانی، می‌توانیم منتظر نمایشگاه گیمزکام باشیم. پس همراه ما باشید تا اخبار دنیای گیم را همگام با دنیای بازی دریافت کنید!

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: