گربه‌ی دوست‌داشتنی | معرفی بازی موبایلی نازی

توسط علیرضا کیانی در ۲۲ تیر ۱۳۹۶ , ۲۲:۱۵

تعامل میان بازی و کاربر، اصل مهمی در حوزه‌ی ساخت بازی است. همیشه این مهم در اولویت سازندگان بوده و سبب شده عناوینی خلق شوند که تماماً از حالت یک‌طرفه و بی‌روح درآمده و بازی و عوامل درونی‌اش به یک رابطه با کاربر برسند. از این رو بازی‌هایی روی موبایل‌های هوشمند طراحی و عرضه شده‌اند که به خوبی توانستند فاکتور «تعامل» را به کار گیرند. شرکت «مدریک»، یکی دیگر از بازی‌سازانی است که اهمیت این موضوع را به خوبی درک کرده و توانسته است عناوینی خلق کند که نسبت به رقبایشان متفاوت ظاهر شود. به‌طور کلی باید درنظر داشت وقتی شرکتی در سبک تفننی بازی می‌سازد، باید مجموعه فاکتورهایی را در نظر بگیرد که نسبت به دیگر سبک‌ها اصلا نگاهی به آن‌ها نمی‌شود. یک‌سری متغیر‌هایی که فقط برای رده‌ سنی کودک باید رعایت شود و همین بروز برخی مشکلات را به همراه دارد که تجربه و مهارت تیم سازنده می‌تواند این حفره‌ها را به خصوص در بخش گیم‌پلی برطرف کند. در ادامه با معرفی بازی موبایلی «نازی» همراه دنیای بازی باشید.

در میان بازی‌های ایرانی، با این‌که اغلب عناوین یک الگوبرداری هستند، ولی باز هم یک تقلید ماهرانه می‌تواند خروجی خوبی تحویل دهد. عنوان تازه‌ساخت نازی برای موبایل‌های هوشمند نقش همان «پو» خارجی را با ظرافت و جزئیات بالاتر ایفا می‌کند. نگه‌داری از یک حیوان خانگی تا کوچک‌ترین نیاز‌هایش و حتی کارهایی دیگر، که فقط در نازی قابل انجام است. در حین انجام بازی توجه‌تان به چند چیز جلب می‌شود: برای مثال گرافیک خوب و جالب به همراه رنگ‌بندی متناسب با محیط و فضای بازی، صداگذاری و هم‌چنین طراحی کاراکتر که به طور منصفانه باید گفت بالاتر از رقبای خویش قرار دارد. با هم جزئیات بیش‌تری از این عنوان را برای شناخت بهتر مرور می‌کنیم.

بخش گرافیک و جلوه‌های بصری نازی

وقتی عنوانی برای گروه سنی کودک و نوجوان طراحی می‌شود، قطعا باید پایه‌ و بنیاد بصری قوی و جذابی داشته باشد. کاربران خردسال بیشتر پیرو تنوع رنگ‌بندی و جلوه‌های بصری بازی هستند که البته باید به خوبی از سوی سازندگان این نیاز ارضا شود تا کاربر بتواند با بازی ارتباط خوبی برقرار کند. گربه‌ی دوست‌داشتنی و کوچک در بازی نیاز به مراقبت دارد و شما باید از جهات مختلف وی‌ را تامین کنید که همین موضوع ایجاب می‌کند محیط‌های متنوع و بخش‌های گوناگونی برای بازی طراحی شوند تا واقعی‌تر شدن و هم‌چنین تعاملی‌تر شدن از دید کاربر بیش‌تر نمایان شود. نازی به‌عنوان یک بازی تفننی و سرگرم‌کننده‌ی موبایلی برای پرکردن اوقات فراغت و هم‌چنین مراقبت از یک حیوان خانگی، توانسته هنر و زیبایی را به خوبی پیاده‌سازی کند و سبب شود اشتیاق کاربر به این عنوان نسبت به دیگر بازی‌های هم‌رده، بیشتر باشد. به طور کلی می‌توان گفت گرافیک، طراحی فضای بازی و المان‌های متناسب با موضوع و زمینه‌ی نازی بالاتر از حد معمول بوده و توانایی بسیار بالایی در جذب کاربران متناسب با رده‌سنی کودک و نوجوان را داراست؛ البته وجود گربه جذاب و دوست‌داشتنی درون بازی به تنهایی می‌تواند جاذبه‌های بصری را دوچندان کند. طراحی سه بعدی و تقریباً‌ بی‌نقص شخصیت بازی، نازی، سبب‌ شده تا قشر کودک خود را به آن نزدیک ببیند و احساس مجازی و بی‌حس و حال بودن از آن گرفته شود.

گیم‌پلی و امکانات بازی

نگه‌داری یک حیوان خانگی به مراتب شامل چند مورد خواهد شد: غذا، نظافت و استراحت از موضوعات اصلی و تزئینات و پوشاک در بحث‌های فرعی جای می‌گیرند. در گیم‌پلی نازی شاهد بخش‌های گوناگون برای اعمال شخصی‌سازی‌ها و انجام فعالیت‌های دل‌خواه برای گربه‌ی خود هستید. طبق تجربیات طی سال‌ها و بررسی بازی‌های مختلف چه از سوی افراد عادی و چه از سوی سازندگان، کاشف به عمل آمده که هرچه امکانات برای شخصی‌سازی و فرعی‌جات بیشتر باشد، مخاطب بیشتری جذب می‌شود. سازندگان این عنوان نیز از این قاعده‌ی نانوشته پیروی کرده‌اند و ظاهراً در این زمینه هم توانستند خلاء عناوین دیگر را پر کنند و با گیم‌پلی پیشرفته‌تر، نازی را نسبت دیگر بازی‌های هم‌سبک متمایز کنند. جزئیات زیاد در حوزه‌ی شخصی‌سازی، مهر تاییدی بر درک درست سازنده از خواسته‌های کاربر می‌زند و نشان‌ می‌دهد که هرچه یک‌ بازی، در این خصوص امکانات وسیع‌تر و بیشتری داشته باشد، در میان کاربران از محبوبیت خوبی برخوردار است که به راحتی می‌توان این فاکتور را در نازی مشاهده کرد.

به عنوان یک بازی ایرانی برای رده‌سنی کودک و نوجوان که پتانسیل جذب کاربر را داشته باشد و از سویی در حوزه‌ی گیم‌پلی و گرافیک بتواند در حدی ظاهر شود که با دیگر عناوین هم‌سبک خود رقابت بسیار نزدیک داشته باشد، باید گفت نازی یک بازی موفق بوده و توانسته‌ در بین تمامی برنامه‌ها و بازی‌هایی که در موبایل‌ها و تبلت‌ها نصب‌ شده‌اند، جایی برای خود دست‌‌ و پا کند و بتواند در حد یک «پو» البته از نوع ایرانی‌اش ظاهر شود.

 

دانلود مستقیم از کافه بازار

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید