5 نظر

مشکلات به‌روزرسانی ۴.۷۲ پلی‌استیشن ۴ نمایان شدند!

توسط در11 ماه پیش
 

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که روز گذشته کنسول پلی‌استیشن ۴ خود را به نسخه ۴.۷۲ به‌روزرسانی کرده‌اید؟ اگر پاسختان مثبت است، این خبر ویژه شماست. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دنیای‌بازی در ادامه مطلب همراه باشید.

روز گذشته کمپانی سونی اقدام به انتشار سراسری به‌روزرسان ۴.۷۲ برای تمامی مدل‌های کنسول پلی‌استیشن ۴ کرد اما به‌نظر می‌رسد این به‌روزرسانی دارای مشکلاتی بوده که دارندگان این کنسول را سردرگم کرده است.

طبق گزارش‌های ارائه شده از طریق سایت Reddit، کاربرانی که کنسول خود را به‌روزرسانی کرده‌اند زمانی که مشغول انجام بازی بوده و آنلاین هستند، سیستم به‌صورت خودکار حالت آنان را آفلاین نشان می‌دهد.

این نقص فنی را بیش از هر چیز دیگری می‌توان یک مشکل ظاهری دانست چرا که بسیاری از افرادی که درگیر این مشکل هستند قادر به دیدن دوستان آنلاین خود، آنچه که بازی میکنند و پارتی‌های فعال هستند ولیکن آنچه که دردسرساز می‌شود این بوده که کنسول به‌صورت خودکار بازیکنان را مجبور به حالت ظاهری آفلاین (Appear Offline) می‌کند.

لازم به‌ذکر بوده که این مشکل زمانی همه‌گیر می‌شود که بخواهید با دوستان خود به انجام یک بازی آنلاین بپردازید؛ طبیعتاً نیاز هست که برای دعوت آنان به بازی، آنلاین باشند اما وقتی سیستم حالت آفلاین را با دایره‌ای قرمز رنگ جلوی نام کاربریشان نشان می‌دهد، امکان دعوت سلب می‌شود. در حال حاضر مشخص نیست که چه عاملی سبب بروز این مشکل شده و نمی‌توان با اطمینان گفت که مشکل از به‌روزرسانی بوده یا اینکه خود PSN با ایراد فنی روبرو شده و بروز آن به‌صورت تصادقی همزمان با به‌روزرسانی ۴.۷۲ بوده است.

مطلب مشابه ◄  هفته بعد 12 خودرو جدید به بازی Gran Turismo Sport اضافه خواهد شد

تاکنون سایت سونی هیچ صحبتی در این خصوص نکرده و صفحه رسمی توییتر Ask PlayStation نیز در مقابل سوالات کاربران سکوت اختیار کرده است. از جمله راه‌ حل‌های پیشنهادی کاربران می‌توان به راه‌‎ندازی مجدد کنسول پلی‌استیشن ۴ اشاره کرد گرچه که هیچ تضمینی نسبت به رفع مشکل از این طریق وجود ندارد.

آیا شما نیز با این مشکل مواجه هستید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 

شما باید ورود برای ارسال نظر