ضدتقلب استیم ۴۰ هزار بازیکن را محروم کرد

توسط علیرضا کیانی در ۲۱ تیر ۱۳۹۶ , ۱۱:۰۰

طی اخباری که روز‌های گذشته در خصوص شروع دوباره موج جدیدی از محروم کردن بازیکنان متقلب توسط VAC در استیم، اعلام شد ۴۰ هزار حساب مسدود شد. با دنیای‌بازی همراه باشید.

دقیقا‌ً یک روز پس از پایان تخفیفات تابستانه‌ی استیم، بالای ۴۰ هزار حساب که متعلق به افراد متقلب بودند، توسط ضدتقلب وَلو مسدود شدند؛ این رقم بالاترین مقداری است که ضدتقلب معروف استیم (VAC) به صورت اتوماتیک و خودکار اقدام به محروم‌سازی کرده است. رکورد قبلی این سیستم، به ۲۲ تیرماه سال ۱۳۹۶ بازمی‌گردد که به رقم ۱۵۲۲۷ حساب مسدود شده، دست یافته‌ بود.

حدود ۴۹۷۲ حساب مسدود شده ناشی از گزارش‌های بازیکنان دیگر در شبکه‌ی استیم است. طبق آماری که سایت VAC-Ban منتشر کرده است، اسکین‌ها و موارد دیجیتال دیگری که متعلق به این حساب‌ها بودند به میزان ۱۰ هزار دلار مسدود شدند. سایت Dot Esports یعنی جایی که اولین اخبار را درمورد محروم‌سازی‌ها منتشر کرد، گفته که ضدتقلب وَلو، تنها یک روز بعد از خاتمه‌ یافتن تخفیفات تابستانه‌ی استیم، ۳۰ هزار حساب را مسدود و پس از آن هر روز حدود ۱۰۰۰ حساب دیگر را محروم کرد.

با کنار هم قرار دادن این اعداد به این نتیجه‌ می‌رسیم که استیم هر روز به طور میانگین ۳ الی ۴ هزار حساب را مسدود کرده است، این نشان می‌دهد که امنیتی برای متقلب‌ها باقی نمانده و بعد از این ضربه‌ی بزرگی که وَلو به افراد متقلب زد، باید منتظر ماند تا دید سال آینده چه شگفتی‌ای در راه خواهد بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: