به قرون وسطی سلامی دوباره کنید | معرفی بازی شوالیه سیاه

توسط محمد سجاد پناهی در ۲۱ تیر ۱۳۹۶ , ۲۲:۱۵

امروزه سرگرمی و بازی‌کردن تبدیل به یک عادت عادی برای اوقات فراغت تمامی افراد شده است، بعضی از افراد اوقات فراغت خود را با دستگاه موبایل‌هایشان و اسمارت فون‌هایشان سپری می‌کنند ولی هنوز در پی بازی‌کردن برای گذراندن اوقات فراغت‌شان  هم هستند. بسیاری از این افراد در پی سبک اکشن و مبارزات حماسی هستند که حس هیجان را به آن‌ها منتقل کنند و افراد دیگری هم ترجیح می‌دهند اوقات‌شان را با بازی آرام و سرگرم کننده بگذرانند و نهایت لذت را ببرد. وقتی بازی اکشن می‌شود تنها چیزی که می‌تواند به احتمال حتم در آن رخ بدهد ریختن خون و نبرد بین افراد است که دستگاه‌های هوشمند امروزی نیز می‌توانند آن را در هر کجا به اجرا در بیاورند. یکی از این بازی‌های اکشن محور حول گیم پلی برای دستگاه‌های اندرویدی عنوان «شوالیه سیاه» (Dark Knight) است. این عنوان جزء یکی از جدیدترین کارهای استودیوی با سابقه‌ی گستران دریک است که در کارنامه‌ی این استودیو بازی‌های زیاد و متنوعی دیده می‌شود. بازی‌هایی نظیر پشمالو، نازی، لوسی را نمی‌توانید با این عنوان مقایسه کنید زیرا که از زمین تا آسمان با این عنوان یاد شده تفاوت دارند. اگر بخواهیم در پرونده کار این توسعه دهنده عنوانی را مثال بزنیم که از ریشه با این بازی مقداری همخوانی داشته باشد تنها می‌توانیم به عنوان لردها و شوالیه‌ها (Lords And Knights) اشاره کنیم که آن هم سبک‌اش MMO است و این موضوع هم با عنوان شوالیه سیاه تفاوت ایجاد می‌کند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی تک‌تک قسمت‌های بازی شوالیه سیاه که یکی از جدیدترین کارهای فارسی‌سازی شده استودیو گستران دریک است بپردازیم، پس در ادامه با معرفی بازی شوالیه سیاه همراه وبسایت تحلیلی، خبری دنیای بازی باشید.

شاید بسیاری از ما این استودیو را با عنوان «خروس جنگی» بشناسیم اما این توسعه‌دهنده ایرانی نشان داده است که می‌تواند در کنار ساخت عناوین خوش ساخت داخلی، عناوین محبوب سرتاسر جهان را هم برای کاربران ایرانی به زبان فارسی فراهم کند. شوالیه سیاه یکی از آن‌ بازی‌های ترجمه شده محسوب می‌شود که یک بازی اکشن‌محور است که بازیکنان در آن باید در عصر قرون وسطی با دیگر بازیکنان آنلاین در سرتاسر دنیا به رقابت بپردازند. بازی شوالیه سیاه در بخش آنلاین مبارزات نفس‌گیری را در اختیار طرفداران قرار می‌دهد و بخش آفلاین آن نیز به دو بخش تقسیم می‌شود که در قسمت امتحان مهارت در دسترس هستند، این دو بخش با نام «داستانی» و «تا میتوانی زنده بمان» در بازی قرار دارند. بازی بخش «تا میتوانی زنده بمان» را یک پله بالاتر قرار داده و در همان آغاز بازی برای شما در دسترس نخواهد بود ولی با این حال همراه با پیش‌روی در بخش داستانی و رسیدن به شخصیت شمشیرزن، این بخش نیز برای شما بازگشایی خواهد شد که هیجان بسیار بیشتری نسبت به بخش داستانی دارد. بخش داستانی بازی در مجموع روند خطی یکپارچه دارد که با از پا در آوردن دشمنان در آن می‌توانید به راحتی پیش‌روی کنید.

معرفی بازی شوالیه سیاه

در بازی شخصیت‌های دزد، شوالیه، شمشیرزن، تازه کار و دیگر شخصیت‌ها حضور دارند.

در بخش آنلاین نیز بازی به دو بخش «مبارزات شبکه‌ای» و «رقابت شرطی» تقسیم می‌شوند که در بخش مبارزات شبکه‌ای بازی شما را آزاد خواهد گذاشت تا حریفان خودتان را پیدا کنید و یا با دوستان‌تان رقابت کنید. در بخش رقابت شرطی هم چند دسته طبقاتی سطحی وجود دارد که شما باید با توجه به مقدار سکه نقره‌ای که قصد دارید تا در شرط قرار بدید در آن‌ها شرط بندی کنید و از این مسابقات سربلند خارج شوید. بازی برای مسابقات شرط‌بندی دسته‌بندی‌ خاصی تدارک دیده که تازه‌کارها تا افراد حرفه‌ای را شامل می‌شود، با بالاتر رفتن لیگ‌های شرط‌بندی قیمت آن‌ها نیز گران‌تر خواهد شد و رقابت برای جوایز هم نفس‌گیرتر جریان پیدا می‌کند.

بازی گیم‌پلی جالبی را در اختیار دارد که بر اصل به‌موقع دفاع کردن و به موقع ضدحمله کردن است. در بخش داستانی هم بعضی از دشمنان ممکن است شما را بارها از بین ببرند. یکی از این دشمنان «دزد» است که در رده‌ی کاربران ساده و تازه کار ممکن است شما را بارها از بین ببرد. در واقع فاصله‌ی قدرت بین شخصیت‌های داستانی بازی ممکن است شما را شگفت‌زده کند، استودیو سازنده با قراردادی که با گستران دریک بسته است این بازی را به هشت زبان دنیا آماده کرده است که در منوی تنظیمات بازی نیز در دسترس هستند. زبان‌های آماده‌ی بازی شامل انگلیسی، فارسی، هلندی، پرتغالی، اسپانیایی، لهستانی، فرانسوی و در نهایت ایتالیایی هستند که این موضوع می‌تواند بازار بزرگ‌تری را برای Shori Games سازنده اصلی این عنوان در سرتاسر جهان برای کسب درآمد فراهم کند. با قرارداد استودیو گستران دریک می‌توانید از پرداخت‌های درون برنامه‌ای این بازی به‌صورت ریالی به واسطه‌ی بازار انجام بدهید و در بازی سریع‌تر پیشرفت کنید.

بازی شما را در مواقعی هم که اینترنت در اختیار ندارید همراهی می‌کند و با این دو بخش می‌توانید سرگرم شوید…

در منوی بازی دو بخش دیگر با نام‌های کوله‌پشتی و فروشگاه وجود دارد که همان Inventory و Store نسخه‌ی انگلیسی بازی هستند. در کوله‌پشتی می‌توانید آیتم‌های خریداری شده را مشاهده و آن‌ها را استفاده و یا خالی کنید. در بخش فروشگاه هم می‌توانید سپر، اسلحه و زره برای قدرت بیشتر شخصیت خود خریداری کنید که بیشتر تسلیحات فروشگاه با محتوای بخش داستانی بازی آزاد یا Unlock می‌شوند. برای مثال در بازی سه نوع زره وجود دارد که بدون پیش‌روی در بخش داستانی هم می‌توانید آنها را با سکه‌ی نقره‌ای خریداری کنید ولی باقی آنها را باید بازگشایی کنید. این سه زره بر اساس وزن‌شان با دیگر آیتم‌ها متمایز می‌شود و زره سبک، معمولی و سنگین را تشکیل می‌دهند و باقی مانده آنها را باید در پیش‌روی بخش داستانی با نام‌های خاص و شکست دادن کسانی که آنها را در اختیار دارند به‌ دست بیاورید. نحوه تهاجم و دفاع هم در بازی بسیار مهم و اساسی است و باید با دقت برنامه ریزی کنید که چه لحظه‌ای برای هجوم به دشمن بهتر است و چه لحظه‌ای حمله به دشمن برای شما گران تمام می‌شود. دفاع کردن نیز همین‌گونه است و شما نمی‌توانید هر مقداری که دوست دارید پشت سپرتان مخفی بمانید بلکه هر ضربه با وجود دفاع هنوز هم صدمه (Damage) در اختیار دارد که بسیار ناچیز است اما پس از چند ضربه پشت سر هم از دشمن بیشتر و بیشتر می‌شود.

بازی شوالیه سیاه با موتور بازی‌سازی یونیتی شکل گرفته و با وجود تلاش زیاد استودیو Shori Games برای ساختن نقشه‌های متنوع در بازی، هنوز کیفیت تکسچرها و بافت‌های بازی بسیار ضعیف است. گرافیک فنی بازی نیز بسیار سنگین است و به‌نظر می‌رسد با دستگاه‌هایی که دارای دو گیگابایت رم (Ram) هستند برنامه‌ریزی شده است. در هنگام تجربه‌ی بنده که دستگاه‌ام دارای یک گیگابایت رم بود مقداری لگ در مبارزات وجود داشت که کاملاً می‌تواند تمرکزتان را بر هم می‌زند. جلوه‌های بصری بازی با اینکه خام و به شدت مصنوعی هستند ولی با این حال با موقعیت زمانی‌اش هماهنگی دلچسبی دارد که می‌تواند تا حدودی ضعف‌های مهم بخش گرافیکی را از بین ببرد و این موضوع مدیون تیم طراحی صحنه‌های بازی هستیم.

گرافیک بازی و منوی بازی شوالیه سیاه کمی خسته‌کننده و ناقص به‌نظر می‌رسد!

بازی برای مسابقات داستانی و آنلاین محدودیت قائل شده است و شما را هر دفعه مجبور به ۵ مبارزه می‌کند که این مسئله ارزش مبارزات را بالاتر می‌برد. برای بازیابی انرژی همانند دیگر بازی‌ها شما می‌توانید با پرداخت سکه و یا با گذراندن زمان دوباره به میدان باز گردید. بازی واحد ارزی خودش را در قالب سه سکه قرار داده است که شامل سکه‌ی صلیبی، سکه‌ی طلا و در نهایت سکه‌ی نقره‌ای می‌شود که برای خرید بعضی از آیتم‌ها ممکن است تنها سکه‌ی نقره‌ای مورد استفاده قرار بگیرد و یا حتی ممکن است برای آیتم‌های خاصی از دو یا چند تا عدد از این واحدهای ارزی تقاضا شود. منوی بازی نیز حس نوستالژیک قرون وسطی را می‌تواند به بازیکن منتقل کند ولی با این حال بسیار خشک و بی کیفیت است و مورد ویژه‌ایی برای ارائه به بازیکن ندارد. اگر به سر گذشت بازی‌های موفق نگاهی بیاندازید خواهید دید که حداقل دارای منوهای شیک و کاملی بوده‌اند که حس بهتری را به بازیکنان بعد از هر بازگشت می داده‌‌اند پس چرا سازنده بازی یک منوی غنی را تدارک ندیده است که ارزش بازی دو چندان شود؟

همچنین تیم سازنده و ناشر آن در سر تاسر دنیا جدول لیدربرد تدارک دیده اند که برای هر بخش مجزا نفرات برتر را اعلام می‌کند. همچنین در بازی هر روز در قسمت چالش‌های روزانه با چالش‌های متفاوتی برخورد خواهید کرد که با انجام آن‌ها می‌توانید در جدول لیدربرد و تسلیحات پیشرفت چشمگیری داشته باشید. در پایان می‌توان گفت که اگر شما انتظار یک بازی اکشن و مبارزاتی حول محور قرون وسطی را در دستگاه اندرویدی خودتان داشته‌اید، بدون شک شوالیه سیاه برای شما تهیه شده است. این بازی حالا دارای زبان فارسی است و می‌توانید با تسلط بیشتری بازی را تجربه کنید و با پرداخت درون برنامه‌ای آسان کافه بازار پیشرفت کنید.

دانلود مستقیم از کافه بازار

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “به قرون وسطی سلامی دوباره کنید | معرفی بازی شوالیه سیاه”

  1. خیلی عالی بود .

    مدیریت تلگرام باز : http://telbaz.ir

    ۲ ۲