توسط ماهان تیرداد در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ , ۲۳:۱۶

صنعت بازی دنیایی بسیار پویا و گسترده دارد. از آغاز راه نیز همواره بازی‌ها در سبک‌های مختلف و برای سلایق و مخاطبان متفاوت تولید می‌شدند. پیش‌تر و تا دو یا سه دهه قبل، نام بازی پسر بچه یا پسر نوجوانی را در ذهن همه تداعی می‌کرد که وقت درس‌اش را پای سرگرمی بیهوده و تمام نشدنی تلف می‌کند! اما کم‌کم شرکت‌های سازنده این تصور را دست‌خوش تغییر کردند و افراد مختلف را از هر جنسیت و هر سن و سالی پای بازی خود نشاندند. امروزه شاهد آن هستیم که این صنعت راه خود را به ابزارهای مختلفی باز کرده است و بازی، جزئی از زندگی انسان شده است. یکی از ابزارها برای مشغول شدن به بازی، تلفن‌های همراه هستند. در این بخش با معرفی بازی موبایلی «لوسی» (my talking lady dog) در خدمت شما هستیم. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

زمانی که ما بچه بودیم، صنعت گیم برای‌مان در کنسول‌های قدیمی سگا و نینتندو و سونی خلاصه می‌شد. بازی‌هایی که ساعت‌ها سرگرم‌مان می‌کردند و گذر زمان را از یادمان می‌بردند. با ظهور گجتی به نام تلفن همراه و شایع شدن آن در کشور ما که مدتی پس از شیوع این پدیده در جهان اتفاق افتاد، این وسیله تبدیل به یک راه ارتباطی خوب و راحت شد که در اختیار افراد بسیاری بود. شرکت‌های مشهوری که در زمینه‌ی نرم‌افزار نوآور بودند به فکر آن افتادند که موبایل را به چیزی فراتر از یک وسیله‌ی ارتباطی بدل کنند. فاکتور سرگرمی برای اولین بار و با الگوگیری از برخی گیم‌های آرکید قدیمی به طور پیش‌فرض در موبایل‌ها جای خود را باز کرد. بازی‌هایی ساده اما اعتیادآور که شاید مشهورترین آن‌ها عناوین Snake و Bounce بودند.

آرام آرام همراه با پیشرفت تکنولوژی موبایل‌ها و ساخته شدن تلفن‌های هوشمند، تعداد افرادی که این گجت را در دست داشتند بیشتر و بیشتر شد و از طرفی صنعت بازی نیز درحال پیشرفتی شگرف بود؛ حال دارندگان موبایل جامعه‌ای گسترده و بکر از مخاطبان بودند که دسترسی آن‌ها به گیم بر روی تلفن‌هایی که آن‌ها را همه جا همراه خود می‌برند، بسیار آسان بود. سازندگان به فکر این طیف گسترده‌ی مخاطب برای معرفی بازی‌های خود و حتی سرمایه گذاری روی آن افتادند. در یک جامعه‌ی بسیار وسیع نمی‌توان عده‌ای از مخاطبان را نادیده گرفت، پس کم‌کم سازنده‌ها نیز متقاعد شدند که بازی‌هایی مطابق سلایق دخترانه و بچه‌گانه نیز تولید کنند.

این امر در سال‌های اخیر اتفاق افتاده است که دیگر موبایل در دست بزرگ و کوچک و دختر و پسر دیده می‌شود. یکی از پرطرفدارترین سبک‌های بازی نزد کودکان، بازی‌هایی هستند که در آن‌ها یک شخصیت مجازی و کارتونی به حیوان خانگی و دوست آن‌ها تبدیل می‌شود. یک شخصیت بدون دردسر که با آن بازی می‌کنند و از آن نگهداری می‌کنند، به نوعی او را بزرگ می‌کنند و با او زندگی می‌کنند.

مشهورترین بازی در این سبک که حتی بزرگ‌سالان را نیز جلب خود کرد، «پو» (pou) نام داشت و موفقیت آن، دیگر سازندگان را نیز به فکر توسعه‌ی این سبک انداخت. بازی‌ای که امروز آن را به شما معرفی می‌کنیم یک بازی در همین سبک است. سازنده‌ی آن استودیو Medrick FZE است. استودیو‌یی با عناوین مختلف که ۴ پایگاه اصلی در چهار کشور ایران، آلمان، امارات متحده‌ی عربی و ایالات متحد‌ه‌ی آمریکا دارد.

کاراکتر تعاملی ما در این بازی یک سگ کارتونی است که از نوزادی در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد و طی یک بخش آموزشی کوتاه، نحوه‌ی کارکرد با آن به طرزی ساده و راحت به بازی‌کننده آموزش داده می‌شود. محیط اصلی دارای یک اتاق بازی، یک اتاق خواب، آشپزخانه و سرویس بهداشتی است.

در اتاق بازی با لمس این سگ کارتونی که نامش را خودتان انتخاب می‌کنید، میزان خوشحالی او را افزایش می‌دهید و امتیاز تجربه نیز کسب می‌کنید. یک ضبط موسیقی در این اتاق وجود دارد که با لمس آن به سالن رقص می‌روید و نوع رقص سگ بامزه‌ی خود را با تغییر موسیقی درحال پخش، انتخاب می‌کنید. این کار نیز به دریافت سکه و امتیاز تجربه‌ی شما کمک می‌کند. سکه‌ها برای خریدن چیزهای مختلف برای این شخصیت به کار می‌آیند و امتیاز تجربه باعث بالا رفتن سطح شخصیت و بزرگ شدن او و همچنین آزاد شدن برخی آیتم‌ها، می‌شود.
یک دستگاه بازی نیز در این اتاق موجود است که با لمس آن به منوی انتخاب «مینی ‌گیم»های موجود می‌روید. مجموعه‌ای از بازی‌های ساده و سرگرم‌کننده که همگی در یک اپلیکیشن جمع شده‌اند و بازی کردن آن‌ها نیز به دریافت سکه و امتیاز تجربه ختم می‌شود. آخرین نکات اتاق بازی نیز سالن موسیقی و نواختن ساز با این سگ کارتونی و استخوان‌های جادویی هستند که با خوردن آن‌ها کاری عجیب و متفاوت انجام می‌دهد.

بعد از بازی کردن، این شخصیت گرسنه می‌شود و باید سری به آشپزخانه بزنید و با خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های موجود روی میز او را سیر کنید. بعد از بازی کردن و غذا خوردن طبیعتا ایستگاه بعدی سرویس بهداشتی است! قبل از خواب و برای حفظ سلامتی باید سگ خود را حمام کنید و مسواک‌اش را بزنید تا با خیال راحت او را به تخت خواب بفرستید. اتاق خواب نیز آخرین ایستگاه است که برای بازیابی انرژی تا نوبت بعدی که بتوانید با او بازی کنید، باید چراغ‌ها را خاموش کرده و سگ خود را بخوابانید.

بازی‌های ساده‌ای که می‌توانید در این برنامه بازی کنید، برای قشری که مخاطب بازی درنظر گرفته شده‌اند، بسیار سرگرم کننده هستند و اصل کار نیز همین بازی‌های ساده هستند. غذا دادن و مسواک زدن و خواباندن این سگ کوچک کارتونی، بخش‌هایی برای جذاب‌تر کردن و واقعی‌تر کردن بازی هستند و طبیعتا مانور زیادی بر روی آن‌ها داده نمی‌شود.

از نظر بصری، تمام اجزای هر اتاق و حتی شکل و نوع لباس پوشیدن و آرایش سگ کارتونی شما قابل شخصی سازی هستند. وسایل، نقاشی کف و دیوارها، فرش، تصویر زمینه و هر چیز که در اتاق‌ها می‌بینید قابل تغییر به دیگر است تا بازیکن همه چیز را طبق سلیقه‌ی خود شکل دهد. لباس‌ها و ویژگی‌های ظاهری شخصیت نیز کاملا قابل تغییر هستند و اما تمامی این آیتم‌ها به دو صورت به دست می‌آیند: برخی با رسیدن به سطح‌های بالاتر آزاد می‌شوند و برخی را نیز فقط می‌توان با سکه خرید. این همان جایی است که سکه‌ها و امتیازات تجربه به کار می‌آیند.

مراقبت از سگ کارتونی کوچک بازی مبحث مهمی است و اگر مدتی به او رسیدگی نکنید یا به او سر نزنید و با او بازی نکنید، این سگ بامزه مریض می‌شود و آن وقت مجبور می‌شوید تعدادی از سکه‌هایی که کم‌کم به دست آورده‌اید و برای آن‌ها برنامه‌ها داشتید را پای خرید معجون سلامتی بدهید! سه معجون دیگر نیز وجود دارند؛ یکی برای بازگرداندن آنی انرژی سگ شما بدون نیاز به خواب است و دیگری برای سیر کردن او بدون غذا خوردن است و یکی هم برای بازگرداندن اندازه‌ی سگ به اندازه‌ی نوزادی است. این معجون آخر برای آن‌هایی است که بچگی این سگ را بیشتر دوست دارند و بعد از رشد و کامل شدن سطح او می‌خواهند ادامه‌ی بازی را با اندازه‌ی نوزادی او بازی کنند.

گرافیک بازی نیز در سبک گرافیکی کارتونی است. نورپردازی صحنه‌ها و اتاق‌های متفاوت تقریبا شکل یکسانی دارد. هر یک از عملکردهای شما در محیط بازی نیز اجرای انیمیشنی توسط شخصیت را به عنوان واکنش در پی خواهد داشت. در کل مبحث گرافیکی بازی پیچیده نیست و شکل‌ها و آیتم‌ها و رنگ‌های شاد مختلف را به صورت ساده‌ای در اختیار مخاطب می‌گذارد. در بحث موسیقی و صداگذاری نیز شاهد صداگذاری متناسب واکنش‌ها و عملکردها در محیط بازی و همچنین موسیقی‌های زمینه شاد و متنوع در بخش‌های مختلف بازی هستیم که می‌تواند محیط بازی را برای مخاطب جذاب‌تر جلوه دهد.

عملکردها و بازی‌هایی که در این برنامه موبایلی وجود دارد بعضا دارای نوآوری‌هایی هم هست که می‌تواند جالب توجه باشد. در پایان باید بگوئیم که این بازی می‌تواند کودکان را حسابی سرگرم کند و بعضا حتی بزرگسالان را نیز جذب خود کند. یک بازی بر روی تلفن همراه شما که می‌توانید آن را با کودکان فامیل و دوست و آشنا به اشتراک بگذارید و سرگرمی جدید را به آن‌ها هدیه دهید. برخی مکانیزم‌های نو در این بازی، باعث متفاوت شدن آن از دیگر بازی‌های این سبک می‌شود که برای مخاطبان اصلی، جالب توجه است. اگر مایل بودید خودتان هم گاها سری به آن بزنید، چرا که بازی‌های ساده‌ی آن حتی می‌تواند یک فرد بزرگسال را نیز ساعت‌ها به خود مشغول کند. بازی کردن عیب نیست و گاهی نیز باید به کودک درون‌تان اجازه‌ی زندگی بدهید! چه چیز بهتر از یک بازی روی موبایل شما که همیشه همراه‌تان است و می‌تواند هنگام کلافگی‌ها شما را کمی سرگرم کند؟!

دانلود مستقیم از کافه بازار

نکات مثبت
نکات منفی
auto
زباله
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: