TGC 2017 | وزیر ارتباطات: محدودیت ارایه وام وجوه اداره شده به بازی‌سازان برداشته می‌شود

توسط تارخ ترهنده در ۱۷ تیر ۱۳۹۶ , ۱۸:۳۰

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیروز صبح نزدیک به دو ساعت به بازدید از Tehran Game Convention پرداخت و در جریان این بازدید به بازی‌سازان قول محدودیت‌ها در ارایه وام کم بهره وجوه اداره شده به آنها برای سال جاری برداشته شود. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از بازدید از نخستین رویداد تجاری بین‌المللی صنعت بازی‌های رایانه‌ای در جمع خبرنگاران گفت:  نمایشگاه TGC نزیت‌های زیادی برای صنعت بازی‌سازی کشورمان دارد. از جمله این که در کنار نمایشگاه تجاری رویداد، بیش از ۶۰ کنفرانس و کلاس علمی نیز برگزار می‌شود.

وی با بیان این که امیدوارم این نمایشگاه یک گام جدی رو به جلو در صنعت بازی‌های رایانه‌ای باشد افزود: ما در وزارت ارتباطات وظیفه خود می‌دانیم به حمایت‌های فنی و مالی از بازی‌سازان کشورمان بپردازیم. در این راه در ۸ ماه گذشته حدود ۵ میلیارد تومان وام کم بهره وجوه اداره شده به شرکت‌هایی که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معرفی کرده، پرداخت شده است. امروز هم به غرفه‌داران و بازی‌سازان قول دادم محدودیت‌ها در تخصیص این وام برداشته شود و به هر پرونده‌ای که بنیاد ملی بازی‌ها تایید کند، وام پرداخت کنیم.

واعظی با بیان این که در این نمایشگاه با نمونه‌های قوی و موفق از بازی‌های ایرانی مواجه شدم گفت: اکنون بازی‌هایی در کشور وجود دارند که در ۷۷ کشور جهان کاربر دارند. این موضوع نشان می‌دهد جوانان ما استعداد زیادی در بازی‌سازی دارند و باید از آنها حمایت شود.

وی افزود: در حوزه فنی باید به حمایت از بازی‌سازان پرداخت. در این راه با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مذاکره کرده‌ایم تا امکاناتی از جمله آزمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای را در اختیار بازی‌سازان قرار دهند. همچنین در بخش آموزشی نیز در دانشکده پست و مخابرات با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای دوره‌هایی بگراز رشده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به بازی کلش آو کلنز گفت: شما دیدید که بلافاصله پس از فیلتر این بازی، وزارت ارتباطات وارد عمل شد تا مشکل آن رفع شود. ما نمی‌خواهیم محدودیتی برای مردم در این حوزه ایجاد کنیم و آنها به سراغ فیلترشکن بروند. اما در مقابل امکاناتی به وجود آورده‌ایم تا در شبکه ملی اطلاعات، وقتی بازی ایرانی در سرور ایرانی عرضه شود، مردم کشور بتوانند با سرعت و کیفیت بالا و قیمت پایین از این بازی استفاده کنند.

واعظی گفت: اکنون تعرفه ترافیک بیش از ۵۰۰ سایت ایرانی که سرورشان در داخل کشور است، نیم بها شده و تا دو هفته دیگر این موضوع شامل تمام سایت‌های ایرانی می‌شود. بدین ترتیب مردم برای استفاده از بازی‌های ایرانی آنلاین نیز تعرفه ترافیک نیم‌بها پرداخت خواهند کرد.

وی با اشاره به برخی هجمه‌ها علیه TGC نیز گفت: استفاده این نمایشگاه را کاملا جوانان می‌برند و این همه مزایا دارد. نباید هر اتفاقی که در کشور می‌افتد یک عده مخالفت کنند و واقعا برای رویدادی چنین مفید، این هجمه‌ها بی‌انصافی است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: