اضافه شدن چهار عنوان از مجموعه‌ی Halo به لیست برگردان جانبی مایکروسافت

توسط سهیل حسینی در ۱۷ تیر ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰

از آخرین باری که اخباری پیرامون مجموعه‌ی Halo چیزی شنیده‌ایم، مدتی میگذرد. توسعه‌دهنده‌ی فعلی این بازی، یعنی «استودیو ۳۴۳» احتمالا سخت مشغول توسعه «هیلو ۶» (Halo 6) است، اما هنوز به‌صورت رسمی درمورد ادامه این بازی صحبتی نشده است. به رغم این سکوت، استودیو هم‌چنان روی برخی از چیزهای خوب این مجموعه کار می‌کند؛ امروز سازنده اعلام کرد که قرار است تعدادی از عناوین Halo به برگردان جانبی مایکروسافت اضافه شوند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

عناوینی که از مجموعه‌ی Halo و از کنسول اکس‌باکس ۳۶۰ بر روی اکس‌باکس وان نیز اجرا خواهند شد، شامل «هیلو ۳» (Halo 3)، «هیلو ۴» (Halo 4)، «هیلو: سالگرد مبارزه تکامل یافته» (Halo: Combat Evolved Anniversary) و Halo 3: ODST در اواخر سال جاری بر روی اکس‌باکس وان از طریق قابلیت برگردان جانبی، قابل پخش خواهند بود. لازم به ذکر است، هر دو بخش تک‌نفره و چندنفره برای همه این عناوین روی اکس‌باکس وان نیز قابل استفاده است. استودیو ۳۴۳ حتی اعلام کرد این مجموعه از Lan هم پشتیبانی می‌کند، به این معنا که شما می‌توانید اکس‌باکس ۳۶۰ و اکس‌باکس وان را به هم‌دگیر وصل کنید و یک بازی چندنفره محلی را با دوستان خود انجام دهید.

علاوه بر این، هنگامی که این عناوین، از مجموعه Halo به لیست برگردان جانبی اضافه شوند، تمامی بسته‌الحاقی که برای بازی‌های مذکور منتشر شده نیز به‌صورت رایگان قابل دریافت است و بازیکنان به همه‌ی محتوا و نقشه‌های بازی دسترسی خواهند داشت. این بازی‌ها، از طریق «کالکشن مستر چیف» (The Master Chief) روی اکس‌باکس وان هم‌اکنون قابل بازی هستند که شامل «هیلو: سالگرد مبارزه تکامل یافته»، «هیلو ۲ ریمستر» (Halo 2 remaster)، «هیلو ۳» و «هیلو ۴» به‌صورت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شوند، این کالکشن شامل نقشه‌های چندنفره نیز می‌شود. چند ماه بعد از انتشار «کالکشن مستر چیف»، استودیو ۳۴۳ بازی Halo 3: ODST را نیز برای اکس‌باکس وان به‌صورت ۶۰ فریم بر ثانیه عرضه کرد.

با این حال، این یک حرکت خوب از سوی ۳۴۳ برای طرفداران مجموعه‌ی Halo است که ممکن است «کالکشن مستر چیف» را نگرفته، اما بازی‌های مذکور را هنوز روی کنسول ۳۶۰ خود دارند. اگر یک کپی از چهار بازی ذکر شده را داشته باشید، می‌توانید به‌سادگی و با قرار دادن یکی از دیسک‌ها در اکس‌باکس وان خود از آن استفاده کنید. اگر هم این عناوین را نداشتید، می‌توانید به‌صورت جداگانه در دسترس خواهند بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: