بیشتر بازی‌های اکس‌باکس اوریجینال در لیست برگردان جانبی از ویژگی‌های مدرن پشتیبانی نمی‌کنند

توسط سهیل حسینی در ۹ تیر ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰

در حالی که بازی‌های اکس‌باکس اوریجینال با قابلیت برگردان جانبی سازگاری دارند، اما از داشتن ویژگی‌های مدرنی هم‌چون اِچیومنت یا پشتیبانی از تلوزیون‌ها عریض بهره نمی‌برند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

«فیل اسپنسر» اعلام کرده بود که کنسول اکس‌باکس وان، از طریق برگردان جانبی می‌تواند بازی‌های اکس‌باکس اوریجینال را نیز اجرا کند، خب این خبر خوبی است و هیچ شکی درمورد آن وجود ندارد. اما برخی موارد مانند عدم پشتیبانی از اِچیومِنت‌ها و تلوزیون‌های عریض به دلیل وابستگی به کدنویسی اصلی آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

اسپنسر هم‌چنین گفت: «بیشتر عناوین اکس‌باکس اوریجینال قابلیت پشتیبانی از صفحه عریض را ندارند» هم‌چنین در توئیتر راجب این موارد سوالاتی شد که در ادامه اسپنسر توضیحات بیشتری را ارائه کرد:

ما کد OG (OGXbox) را اجرا می‌کنیم، بنابراین بازی اصلی پشتیبانی می‌شود، اما بازیکنان نباید انتظار ویژگی‌های جدیدی نظیر اِچیومنت اکس‌باکس لایو را داشته باشند، زیرا انجام این‌کار فقط با پچ کردن بازی‌های کلاسیک امکان‌پذیر است.

این خبر قطعا ناامید کننده است، به‌ویژه پس از این‌که گفته شد سرویس برگردان جانبی، از بازی‌های کمتری روی اکس‌باکس ۳۶۰ پشتیبانی خواهد کرد. اما خبر خوب این است که مایکروسافت با توجه به ویژگی‌ها دیگری چون توانایی ورود جداگانه و برای بازی‌هایی کلاسیک اکس‌باکس است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: