بازگشت OpenIV پس از گفت‌وگوی راک‌استار با تیک‌تو

توسط علیرضا کیانی در ۵ تیر ۱۳۹۶ , ۰۹:۰۰

پس از گفت‌وگویی در خصوص ماد‌ها برای عنوان GTA که میان راک‌استار و کمپانی مادر، یعنی تیک‌تو انجام گرفت، دوباره OpenIV قابل استفاده شد. با دنیای‌بازی همراه باشید.

این نرم‌افزار در کنار به‌روزرسانی نسخه‌ی جدید به حالت گذشته‌ی خود برگشت؛ با تشکر از راک‌استار برای پیگیری این موضوع که دغدغه‌ی گیمر‌های زیادی بود.

طبق پست جدید بخش پشتیبانی راک‌استار (Rockstar)، تیک‌تو (Take-Two) دیگر اقدامی علیه ماد‌های بخش تک‌نفره‌ی بازی GTA V نخواهد کرد؛ با این حال، کمپانی تیک‌تو هم‌چنان با ماد‌هایی که برای بخش چند‌نفره‌ی بازی مشکل ایجاد کنند، برخورد خواهد کرد. در بیانیه‌ی راک‌استار آمده است:

شرکت بازی‌سازی راک‌استار بر این باور است که [ماد‌های] خلق شده توسط طرفداران به طور کلی نشان‌دهنده‌ی این است که طراحان و سازندگان بسیاری وجود دارند که مشتاق‌اند تا [ساخته‌های خود را] در بازی‌های ما نشان‌ دهند.

بعد از گفت‌و‌گویی که با شرکت تیک‌تو داشتیم، این کمپانی قبول کرد تا دیگر مشکلی با پروژه‌های ساخته‌شده توسط شخص ثالث [سازندگان‌ مادها] نداشته باشد و حقوق آن‌ها رعایت شود به شرطی که مادها فقط برای بخش‌ تک‌نفره، غیر تبلیغاتی بوده و تداخلی با دیگر آی‌پی‌های شرکت راک‌استار نداشته باشد.

بر این اساس این توافق شامل چند مورد نمی‌شود؛

۱-  این‌که مادها برای بخش چندنفره و آنلاین باشند.

۲ – ابزار و فایل‌هایی که به بخش آنلاین ضربه و آسیبی بزنند.

۳ – در ماد بازی‌های دیگر شرکت‌ راک‌استار قابل بازی باشند. [به معنی عدم وجود عناصر دیگر آی‌پی‌های شرکت راک‌استار به منظور جلوگیری از کپی‌رایت در عنوانی دیگر]

این بیانیه‌، مجوز و یا قانونی مبنی بر اجازه‌ و تایید هیچ پروژه‌ی ساخته‌شده به دست شخص ثالث نیست.

در پایان این نوشته آمده است که شرکت تیک‌تو دارای «حق اعتراض به هر پروژه‌ی ساخته‌شده به دست اشخاص دیگر است و هم‌چنین قادر به تجدید‌نظر، ابطال و نادیده‌گرفتن این بیانیه‌ در هر زمانی» به تشخیص و صلاح‌دید خودش است. به‌علاوه، این نوشته «قانونی برای ابطال هیچ حق و حقوقی نیست» و تیک‌تو ممکن است به سازندگان مادها نیز احترام هم بگذارد!

توئیتی مبنی بر تایید بازگشت OpenIV.

هفته‌ی گذشته نرم‌افزار OpenIV با قابلیت‌های چندمنظوره، پس از دریافت نامه‌ای مبنی بر متوقف کردن این نرم‌افزار از سوی وکلای کمپانی مادر شرکت راک‌استار [تیک‌تو]، به دست خالقش یعنی Yuriy “Good-NDS” Krivoruchko، از دسترس خارج شد.

بعد از آن هفته، راک‌استار بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن توضیحی درمورد دلیل این تصمیم تیک‌تو برای قانونی کردن این مبحث، آمده است. ظاهراً، OpenIV اجازه‌ی فعالیت مادهایی که برای GTA Online مشکل‌ساز بودند را داده بود. توسعه‌دهنده‌ی [نرم‌افزار OpenIV] گفته که در حال تلاش برای ادامه‌ی پشتیبانی از سازندگان ماد‌ها برای بازی است.

خالق این نرم‌افزار با نام مستعار Good-NDS، در مصاحبه‌ای که اوایل هفته با سایت Motherboard انجام داده، گفته است که برای او [مادسازی] برای GTA Online جالب نیست و ممکن است که بعضی سازندگان دیگر با استفاده از OpenIV برای بخش آنلاین بازی GTA ایجاد مزاحمتی کرده باشند. هم‌چنین وی برای سایت نام‌برده توضیح داد که چگونه این امر ممکن است ولی به دلایل واضح، جزئیاتی از آن منتشر نشده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: