E3 2017 | بازی Shadow of the Colossus روی PS4 عنوانی تماماً بازسازی شده‌ است

توسط علیرضا کیانی در ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ , ۱۳:۰۰

همان‌گونه که مستحضرید، سونی طی کنفرانسش در E3 2017، عنوان Shadow of the Colossus را برای پلی‌استیشن ۴ معرفی کرد. به‌تازگی، اطلاعات جدید در این خصوص منتشر شده است؛ با ما در دنیای‌بازی همراه باشید.

نسخه پلی‌استیشن ۴ این فرانچایز یک بازی جدید نیست، ولی به جرئت می‌توان گفت که از نظر کیفی نسبت به نسخه ریمستر پلی‌استیشن ۳ بسیار بهبود یافته است. پس بهتر است آن را دیگر «ریمستر» خطاب نکنیم.

نکته‌ای که باید بدان توجه شود این است که «ریمستر» در جهت بهبود کیفیت صدا و تصویر معنی پیدا می‌کند ولی «ریمیک» (Remake) از نو این عناصر را می‌سازند و درنتیجه فرق بیشتری بین ریمیک و ریمستر نسبت به نسخه اصلی بازی خواهد بود.

آقای یوشیدا ،رئیس سونی، درباره نسخه تازه معرفی شده بیشتر توضیح می‌دهد:

این یک بازسازی است؛ محتوا مانند نسخه اصلی آن است اما تمامی عناصر دیگر بازسازی شده‌اند. نظر من این است که ما می‌توانیم از تکنولوژی‌های جدید برای ساخت Shadow of the Colossus در نسل هشتم کنسول‌ها یعنی پلی استیشن ۴ استفاده کنیم. شرکت Bluepoint سازنده ریمستر بازی‌های ICO و Shadow of the Colossus برای پلی‌استیشن ۳ بود. ما به خوبی آن‌ها را می‌شناسیم.

یوشیدا افزود:

با سابقه‌ی خوبی که ما از Bluepoint در بازی Uncharted: The Nathan Drake Collection و همچنین ریمستر سه بازی پلی استیشن ۳ برای پلی‌استیشن ۴ سراغ داریم، این نوید را می‌دهد که بازسازی Shadow of the Colossus توسط این شرکت، می‌تواند پرچالش‌ترین و در عین حال بهترین پروژه‌ی حال حاضر سونی باشد. اگر اخیراً SoC را تجربه کرده باشید، به وضوح مشخص است که «تیم ایکو» (Team ICO) چه چیز ساخته بود؛ یعنی متوجه می‌شوید که گیم‌پلی آن حس قدیمی را منتقل می‌کند؛ درست مانند گیم‌پلی‌ای که بازیکن‌های The Last Guardian را به کل گیج کرده بود. محتوا همان است، ولی بازیکن متوجه یک‌سری تغییرات در کنترل شخصیت خواهد شد. ما در حال حاضر مشغول پیاده‌ کردن کمی نو‌آوری به سیستم کنترلینگ در بازی هستیم.

یوشیدا سرآخر گفت:

البته ناگقته نماند که بازی همان طراوت و حس اصیل خود را دارد، ولی ما در تلاشیم تا نشان دهیم خروجی این شاهکار با تکنولوژی امروزی چگونه خواهد بود.

نسخه بازسازی شده‌ی Shadow of the Colossus در تاریخی نامشخص در سال ۲۰۱۸ (۹۷-۱۳۹۶) به‌صورت انحصاری برای کنسول  پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: