پشتیبانی Crackdown 3 از سرویس Xbox Play Anywhere رسما تأیید شد

توسط ماهان تیرداد در ۵ خرداد ۱۳۹۶ , ۱۵:۰۰

بالاخره کمی بعد از شایعات و اخبار غیر رسمی، پشتیبانی Crackdown 3 از سرویس Xbox Play Anywhere رسما توسط سازنده تأیید شد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

به نظر می‌رسد این بازی که هنوز در دست توسعه است، در آینده بسیار پر سرو صدا باشد. در سه‌ماهه‌ی اخیر اخبار زیادی پیرامون آن نشنیده‌ایم اما ظاهراً این سکوت به پایان خود نزدیک می‌شود. نمایشگاه E3 نزدیک است و با وجود برنامه‌ها و سیاست‌هایی که مایکروسافت اتخاذ کرده است، احتمالا باید شاهد مانور وسیعی روی «کرکداون ۳» (Crackdown 3) از سوی این شرکت باشیم.

عرضه‌ی این بازی برای اواخر سال میلادی جاری برنامه‌ریزی شده است. اگر تغییری در این زمان‌بندی انجام نگیرد، می‌توان انتظار یک نمایش مفصل از کرکداون ۳ را در کنفرانس مایکروسافت داشت. برای قوی‌تر شدن این احتمالات نیز دلیل خوبی وجود دارد؛ نبود قسمت بعدی سری هیلو در E3 و گیمزکام، احتمال مانور مایکروسافت روی کرکداون ۳ را بالا می‌برد.

حالا با پشتیبانی از این سرویس، بازی برای اکس باکس وان و ویندوز به صورت همزمان و با هم عرضه می‌شود. همچنین با خرید دیجیتالی بازی برای یکی از پلتفرم‌ها، می‌توانید از طریق این سرویس آن‌ را روی دیگر پلتفرم نیز بازی کنید. این امر باعث صرفه‌جویی خوبی در هزینه و حجم مصرف شده از اینترنت کاربران می‌شود.

این سرویس در ابتدای نمایش دچار نقص‌هایی بود و اندک لغزش‌هایی نیز، در ادامه داشت اما حالا می‌توان از شنیدن خبر پشتیبانی یک بازی از این سرویس، خوش‌حال شد. همچنین دریافت کپی ویندوزی بازی از طریق «فروشگاه ویندوز» (Windows Store) صورت می‌گیرد.

این اتفاق خوب می‌تواند باعث گسترش وسیع تعداد مخاطبان بشود و حتی تأثیرات مثبت و مزیت‌هایی برای بخش چندنفره‌ی بازی به همراه داشته باشد. پیش‌تر قابلیت «کراس‌پلی» (Cross play) تا حدودی به این اهداف دست پیدا کرده بود، اما برای مثال این قابلیت تنها به بخش‌های غیر رقابتی بازی‌ها مربوط می‌شد. حالا با این سرویس می‌توان گفت، کرکداون ۳ به نوعی از کامل‌ترین کراس‌پلی ممکن سود می‌برد!

برخی معتقد هستند که مایکروسافت با پشتیبانی وسیعی که از ویندوز می‌کند و خارج کردن برخی عناوین بزرگ از انحصار کنسول‌های خود، ضربه‌ی بزرگی به اکس باکس وان و پروژه‌ی اسکورپیو می‌زند. برخی اعتقاد دارند با این وجود کسی که یک رایانه‌ی خوب داشته باشد هیچ احساس نیازی برای خرید کنسول‌های این شرکت نخواهد کرد. مایکروسافت اما بر خلاف این تفکرات عمل کرده و اعتقاد به پشتیبانی کامل از هر دو پلتفرم خود دارد تا اختیار تصمیم‌گیری بین این دو را به طور کامل به گیمر‌ها بدهد. از نظر مایکروسافت آن‌ها از این طریق با خیال راحت سراغ پلتفرمی می‌روند که با آن راحت‌تر هستند. نظر شما چیست؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: