دزدان دریایی کارائیب ۵ در‌ چنگال هکرها

توسط امیرابراهیم پرانداخ در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۶:۰۰

یکی از بزرگ‌ترین اکران‌های سینمایی تابستان، «دزدان دریایی کارائیب: مردان مرده قصه نمی‌گویند» (Pirates Of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales) توسط هکرها سرقت و به گروگان گرفته شده است. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

گزارش شده دیزنی (Disney) با درخواست پرداخت پول از طرف هکرها مواجه گشته است. طبق گفته‌ی «ددلاین» (Deadline) مقدار هنگفتی پول با پرداخت از طریق «بیت کوین» (Bit coin) درخواست شده است. در غیر این صورت، هکرها فیلم را بطور آنلاین و گسترده منتشر‌ خواهند کرد.

این استودیو اما از پرداخت سر باز زده است و در حال همکاری با «اف بی آی» (FBI) می‌باشد. البته خود این استودیو هنوز به صورت رسمی درباره‌ی موضوع پیش‌آمده سخنی‌ نگفته است، اما «باب ایگر» (Bob Iger)، مدیر‌ ارشد اجرایی، در روز دوشنبه و در صحبت با کارکنان‌ «ای بی‌سی» (ABC)  رخ دادن این حادثه را تایید کرده است.

نام فیلم مسروق فاش نشده، اما ددلاین متوجه شده که آن، همین «بلاک باستر» (Block Buster) مورد بحث است. این فیلم قرار است در تاریخ ۲۴ ماه می‌ (May 24th) در گیشه به نمایش درآید.

ددلاین با «هکتور مونسگر» (Hector Monsegur)، متخصص امنیت آنلاین، سخن گفته است. ایشان درباره‌ی این اتفاق توضیح داد:

با این که استودیوهایی‌ مانند دیزنی واحدهای امنیتی سفت و سختی دارند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد‌ که شرکت‌های واسطه ( و به اصطلاح Third Party) درگیر در ساخت فیلم نیز همان مقدار حفاظت آنلاین را داشته باشند. تهیه کنندگان و تولیدی های کوچکی وجود دارند که امنیت بالایی ندارند.

این دومین حادثه‌ی غرامت گرفته‌شدن یک محصول شناخته شده در هفته‌های اخیر است. اوایل این ماه، هکری ادعا کرد جدید ترین فصل یکی از سریال‌های شبکه «نتفلیکس» (Netflix) با نام «نارنجی، مشکی‌ جدید است» (Orange is the new black) را ربوده است و به‌طور مشابه، از این غول استریم، درخواست پرداخت پول کرده بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: