نینتندو سوئیچ

اظهار نظر مدیر عامل شرکت انویدیا پیرامون کنسول نینتندو سوئیچ

توسط فرشاد زمانی در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۸:۳۰

تا پیش از سال گذشته هر کنسولی که شاهد عرضه آن در بازار بودیم دارای چیپ‌ست‌های شرکت ای‌ام‌دی بود، کنسول‌هایی نظیر پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و وی یو، همه‌گی از چیپ ای‌ام‌دی SoC استفاده کرده‌ بودند و شرکت انویدیا غائب بزرگ این عرصه بود اما این موضوع از زمان عرضه نینتندو سوئیچ تغییر کرد چراکه آن‌ها از چیپ انویدیا Tegra SoC در کنسول خود استفاده کرده بودند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

عرضه کنسول نینتندو سوئیچ یکی از موفق‌ترین عرضه‌هایی بوده است که شرکت نینتندو در تاریخ خود به یاد دارد اما شرکت انویدیا به عنوان همکار آن‌ها در تهیه این کنسول چه نظری در مورد این کنسول و عملکرد آن دارد؟ جن سون هوانگ به عنوان مدیر عامل شرکت انویدیا در یک جلسه پرسش و پاسخ با سرمایه گذاران اعلام کرد:

کنسول‌ها یک تجارت واقعی برای انویدیا محسوب نمی‌شوند. کنسول‌ها یک تجارت تولیدی است و حق انتخاب اینکه برروی چه کنسولی کار کنیم به ما مربوط می‌شود. اگر حضور در این تجارت منجر به ایجاد حس استراتژی تنظیمی بزرگی شود، پس ما آن را انجام خواهیم داد چون فرصت ساخت یک کنسول بازی، فرصت بزرگی است. تعداد مهندسین کمی در مورد نحوه ساخت کنسولی همچون کنسول نینتندو سوئیچ آگاهی دارند. این کنسول یک دستگاه فوق العاده است که در ابعاد کوچکی آماده شده و قادر است که هم به عنوان یک دستگاه موبایل کار کند و هم بصورت یک دستگاه خانگی. قابلیت این دستگاه فوق العاده است و کاری که برروی آن صورت گرفته نیز فوق العاده بوده است.

چند ماه پیش، قبل از انتشار این کنسول یک نفر از من در مورد عملکرد این کنسول سوال پرسید و من بدون آنکه جزئیات خاصی را در مورد آن بگویم گفتم که این کنسول منجر به خوشحالی در درون من شده است، خوشحالی که در طی ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته هیچ کنسولی ایجاد نکرده است و این یک واقعیت است، ما با کنسول فوق العاده نوآورانه و هوشمندانه‌ای مواجه هستیم. اگر زمانی فرصت در دست گرفتن این کنسول را در درون دستانتان بدست آوردید، خواهید فهمید که واقعاً لذت بخش است.

کار کردن برروی این کنسول جالب بود، ما واقعاً به انجام آن علاقه داشتیم اما همیشه نیاز به استراتژی قوی داریم چراکه صدها مهندس برروی آن کار کردند، در حالی که قادر بودند برروی چیز دیگری نظیر ابتکارات خود ما کار کنند، در نتیجه ما در فکر عواقب فرصت و استراتژی که در پیش گرفتیم بودیم. در ارتباط با نینتندو سوئیچ من واقعاً خوشحالم که برروی آن کار کردیم و همکاری خوبی با شرکت نینتندو برای ما بود.

بنظر می‌رسد که کار کردن برروی کنسول سوئیچ برای شرکت انویدیا سخت بوده است و مراحل مهندسی آن نسبت به کنسول‌های دیگر، متفاوت بوده است و شاید این علتی بر دلیل انجام اینکار از سوی آن‌ها بوده است. همچنین این احتمال وجود دارد که آن‌ها این را فرصتی دیده‌اند تا قدرت چیپ Tegra را به نمایش بگذارند که پیش از آن عملکرد ضعیفی داشته است و اینطور که بنظر می‌رسد، شادی آن‌ها نشان دهنده موفقیتی بوده است که بدست آورده‌اند.

کنسول سوئیچ هم اکنون در سراسر جهان در دسترس است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: