پروژه اسکورپیو

تصاویر مقایسه‌ی خروجی اسکورپیو با اکس باکس وان

توسط ماهان تیرداد در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۵:۰۰

به تازگی و در یک دیدار خصوصی، مایکروسافت تفاوت بین خروجی تصویر اسکورپیو و اکس باکس وان را با فرقی که بین وضوح آن‌ها از ۱۰۸۰p تا ۴k موجود است، به نمایش گذاشت. با ادامه‌ی مطلب درباره‌ی تصاویر مقایسه‌ی خروجی اسکورپیو با اکس باکس وان همراه دنیای بازی باشید.

اخیراً و در جلسه‌ای خصوصی، مایکروسافت طی دیداری با توسعه دهنده‌گان، تعدادی تکنیک در کار با اسکورپیو را به آن‌ها آموزش داد. یک دمو نیز در این جلسه نمایش داده شد که در آن، تفاوتی که اسکورپیو می‌تواند با قدرت کامپیوتری شش ترافلاپ خود در مقایسه با اکس باکس وان، در خروجی بصری ایجاد کند نیز در این دمو نشان داده شد.

تصاویری از این دمو که می‌توانید آن‌ها را در این لینک مشاهده کنید، تصاویری مقایسه‌ای هستند که یک خانم در یک آزمایشگاه را نشان می‌دهند.
همان‌طور که می‌توانید در لینک مشاهده کنید، تصاویر به خوبی گویای تفاوت در کیفیت و جزئیات خروجی، بین دو کنسول هستند و حتی در نمای نزدیک بسته‌ای که از صورت زن گرفته شده نیز این تفاوت‌ها کاملا قابل توجه هستند.

اکس باکس اسکورپیو تا وضوح تصویر ۴K را پشتیبانی می‌کند و برای دریافت تمامی مزیت‌ها و ظرفیت‌های این کنسول، مصرف کنندگان باید از تلویزیون‌هایی با پشتیبانی ۴K استفاده کنند. همانطور که در یکی از تصاویر قابل مشاهده است، در این رابطه نیز مقایسه صورت گرفته و می‌توان گفت که تلویزیون‌های ۱۰۸۰p در گرفتن بهترین خروجی از اسکورپیو، ضعف آشکاری در برابر تلویزیون‌های هم وضوح با کنسول دارند. حتی بازی‌های قابلیت برگردان جانبی نیز طبق برخی گزارشات، در اسکورپیو میزانی بهبود در خروجی بصری داشته‌اند.

همان‌طور که مایکروسافت نیز پیش‌تر بیان کرده است، بازی‌های اکس باکس وان بر روی کنسول جدید نه تنها بهتر به چشم می‌آیند، بلکه حتی بهتر اجرا می‌شوند. بهبود نرخ فریم، از بین رفتن اجرای تکه تکه‌ی فریم‌ها، ارتقای روند فیلترینگ تکسچرها و البته برخی قابلیت‌های اختصاصی اسکورپیو مانند «فیلتر کامل ناهمسانگرد» (full anisotropic filtering)، همه و همه گواه پیشرفت چشم‌گیر این کنسول نسبت به محصول قبلی مایکروسافت، یعنی اکس باکس وان است.

با توجه به اطلاعات منتشر شده، سیستم با ۸ هسته پردازنده شخصی‌سازی شده‌ی x86 کار می‌کند که قدرت آن تا ۲.۳ گیگاهرتز می‌رسد و همین پردازنده، دارای ۴۰ واحد پردازش با قدرت ۱۱۷۲ مگاهرتز است. اسکورپیو از CPU هشت هسته‌ای بهره می‌گیرد و GPU آن چهار و نیم برابر این قطعه در اکس باکس وان، قدرتمندتر است.

برای اطلاعات تکمیلی درباره‌ی اسکورپیو منتظر کنفرانس مایکروسافت در E3 در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ باشید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: