Shenmue 3

تماشا کنید: آقای یو سوزوکی از داستانسرایی در بازی Shenmue 3 می‌گوید

توسط سورنا رضایی در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰

امروز، استودیو YS Net که وظیفه‌ی ساخت بازی مورد انتظار Shenmue 3 را برعهده دارد، ویدئوی جدیدی منتشر کرد. در این ویدئو، آقای یو سوزوکی، خالق سری Shenmue، پیرامون خط داستانی قسمت سوم این سری و تفاوت میان داستانسرایی در بازی‌های ویدئویی و فیلم‌ها صحبت می‌کند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

از آن‌جایی که جزئیات زیادی از روند توسعه‌ی بازی Shenmue 3 توسط استودیو YS Net منتش نمی‌شود، انتشار ویدئوی جدیدی از سازندگان این بازی می‌تواند خبر خوشحال کننده‌ای برای طرفداران این سری باشد؛ هر چند محتوای اصلی ویدئو این بازی نیست و اطلاعات زیادی از آن را با کاربران به اشتراک نمی‌گذارد.

اما در این ویدئوی پنج دقیقه‌ای، آقای سوزوکی درباره‌ی تفاوت میان داستانسرایی در بازی‌های ویدئویی و دیگر اشکال سرگرمی بحث می‌کند. او در صحبت‌های خود به این موضوع اشاره می‌کند که چطور مدت زمان داستان می‌تواند بر تجربه‌ی کلی تاثیر بگذارد؛ برای مثال، در فیلم‌ها، یک مدت زمان خاص و مشخص وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا روند جریان اتفاقات را شکل داده و بینندگان را تحت تاثیر قرار دهید. اما در یک بازی نقش آفرینی یک کاربر می‌تواند صد ساعت به تجربه‌ی بازی بپردازد، زیرا تصمیم گیری با اوست که آیا خط اصلی داستان را دنبال کند یا به دنبال مراحل فرعی بازی برود. همچنین آقای سوزوکی به مشکل فراموشی اشاره کرد که ممکن است برای برخی کاربران در طول انجام بازی‌های با مدت زیاد رخ دهد.

آقای سوزوکی در بخش‌های دیگر صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که در داستانسرایی مدرن، شما به تم‌های مختلف نیاز دارید که به خط‌های مجزای داستانی با نقاط اوج متفاوت تبدیل می‌شوند؛ برای مثال، می‌توان به فیلم‌های با موضوع مسابقات رانندگی اشاره کرد که به منظور جلوگیری از ایجاد حسخستگی در بیننده، شاهد روابط عاشقانه در این سبک فیلم‌ها هستیم.

آقای سوزوکی سپس به سراغ بازی Shenmue 3 رفت و اعلام کرد علارغم اینکه این بازی پیرامون کنگ فو است، او به‌دنبال اضافه کردن رابطه‌ی یک پسر و دختر به داستان بازی بود. البته مدیریت و توسعه‌ی چندین تم متفاوت به‌طور همزمان کار بسیار سختی است. در ادامه نیز افزود که در یک بازی نقش آفرینی مهم‌ترین بخش‌ها، بخش‌های آغازین و نتیجه‌ گیری داستان هستند. بخش‌های دیگر داستان از جمله پیچش‌های داستانی و روند توسعه‌ی آن باید جای خود را به گیم‌پلی بدهند. در ادامه می‌توانید صحبت‌های آقای سوزوکی را مشاهده کنید:

در پایان لازم به ذکر است که بازی Shenmue 3 اواخر سال جاری یا در سال ۲۰۱۸ برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: