آمار فروش دو بازی Pokémon Sun و Pokémon Moon توسط نینتندو اعلام شد

توسط سورنا رضایی در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۰

با توجه به گزارشی مالی شرکت ژاپنی نینتندو که اخیراً منتشر شده، دو بازی Pokémon Moon و Pokémon Sun در بهبود فروش کنسول نینتندو ۳DS تاثیر بسیاری داشته‌اند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

با توجه به صحبت‌های آقای تاتسومی کیمیشیما، مدیر شرکت نینتندو، انتشار بازی موبایل Pokemon GO در ایجاد علاقه‌ در کاربران به دو بازی Pokémon Moon و Pokémon Sun تاثیر بسزایی داشته که این مسئله، با افزایش فروش کنسول نینتندو ۳DS همراه بوده است.

علارغم اینکه هفت سال از زمان انتشار جهانی کنسول نینتندو ۳DS می‌گذرد، میزان فروش این کنسول نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. برای سال مالی ۲۰۱۷، شرکت نینتندو ۷.۲۷ میلیون واحد کنسول نینتندو ۳DS به سراسر جهان ارسال کرده است که این میزان، در مقایسه با سال گذشته دقیقاً پانصد هزار واحد افزایش داشته است. فروش کلی این کنسول تاکنون ۶۶.۱۲ میلیون واحد بوده است.

در بخش نرم افزار، هفت عنوان به فروشی بیش از یک میلیون نسخه دست یافتند. بازی Super Mario Maker که در ماه دسامبر سال گذشته برای علاقه‌مندان منتشر شد، به فروشی معادل ۲.۳۴ میلیون نسخه دست یافت. بازی Kirby: Planet Robobot نیز که در ماه آوریل عرضه شد، ۱.۳۶ میلیون نسخه فروش داشته است.

عناوین قدیمی کنسول نینتندو ۳DS نیز همچنان به فروش خوب ادامه می‌دهند. عناوین Mario Kart 7، Pokemon ORAS، Pokemon X&Y و New Super Mario Bros. 2 به‌ترتیب ۱.۹، ۱.۹۷، ۱.۴۱ و ۱.۳۶ میلیون نسخه فروش داشته‌اند. مجموع تعداد بازی‌های کنسول نینتندو ۳DS فروخته شده نیز تا تاریخ سی‌ویکم ماه مارس ۲۰۱۷ میلادی (یازدهم فروردین ماه) ۳۲۹.۲۵ میلیون نسخه بوده است.

همچنین در این گزارش ذکر شد که شرکت نینتندو انتظار دارد در سال جاری مالی که در تاریخ سی‌ویکم ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی به‌پایان می‌رسد، شش میلیون واحد از این کنسول و ۴۰ میلیون نسخه از بازی‌های مختلف آن به سراسر جهان ارسال کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: