بازی Dead Rising 4

کپکام: عملکرد بازی Dead Rising 4 کمتر از حد انتظار بود

توسط فرشاد زمانی در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۲۳:۳۰

شرکت کپکام اخیراً گزارش مالی خود تا پایان ماه مارس (۱۱ فروردین ماه) را منتشر نمود که براساس آن، درآمد‌های این ناشر ژاپنی ۱۳.۲ درصد افزایش و به ۸۷.۱۷ میلیارد ین رسیده است و از سوی دیگر سود آن‌ها نیز با تقویت ۱۴.۶ درصدی به ۸.۸ میلیارد ین در مقایسه با سال گذشته رسیده است. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

فروش بازی‌هایی که در این گزارش مالی از آن‌ها به عنوان فروش‌هایی با عملکرد نه چندان خوب یاد شده شامل بازی‌های Resident Evil 7 و Monster Hunter XX می‌شوند گرچه براساس اعلام شرکت کپکام، پورت‌ بازی‌های پیشین Resident Evil برای کنسول‌های جدید عملکرد خوبی داشته‌اند گرچه اشاره‌ای به اسم بازی خاصی نشده است اما بنظر می‌رسد که منظور آن‌ها، انتشار مجدد بازی‌های Resident Evil 4 ،Resident Evil 5 و Resident Evil 6 بوده باشد.

بازی Dead Rising 4 عنوانی است که بنظر می‌رسد عملکرد خوبی در حد انتظار شرکت کپکام نداشته است. عملکرد جدیدترین بازی از دنیای Dead Rising برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی کمتر از حد انتظار شرکت کپکام بوده است. پیش از این زمانی که شرکت کپکام با واکنش‌های متفاوتی از بازی Dead Rising 4 روبرو شده بود اعلام کرد که طبیعت این بازی با هر فردی سازگار نیست.

بازی Dead Rising 4 در اواخر سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شد و شرکت کپکام انتظار داشت که ۲ میلیون نسخه از این بازی تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر گردد گرچه مشخص نیست که آیا این شرکت به چنین هدفی دست پیدا کره است یا خیر.

بازی‌های Resident Evil 7 ،Monster Hunter XX و Dead Rising 4 براساس گفته «دنیل احمد» (Daniel Ahmad) به عنوان یکی از تحلیلگران گروه «نیکو پارتنرز» (Niko Partners) در دستیابی به اهدافشان با شکست مواجه شدند:

بازی Resident Evil 7 تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ (۱۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۶) حدود ۳.۵ میلیون نسخه عرضه در سراسر جهان داشته است که نسبت به هدف ۴ میلیون آن، ۵۰۰ هزار نسخه کمتر عرضه داشته است.

بازی Monster Hunter XX تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ (۱۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۶) حدود ۱.۷ میلیون نسخه عرضه در سراسر جهان داشته است که نسبت به هدف ۲ میلیون آن، ۳۰۰ هزار نسخه کمتر عرضه داشته است.

بازی Dead Rising 4 نیز بنظر می‌رسد که عملکرد خوبی نداشته است و به هدف عرضه ۲ میلیون نسخه‌ای خود دست نیافته است.

در ادامه شرکت کپکام اعلام کرد که فروش محتویات دیجیتالی و همچنین عرضه عناوین اصلی با توجه به مسیر راه استراتژیک آن‌ها روبه رشد بوده‌اند.

در سال مالی جاری شرکت کپکام انتظار دارد تا درآمد و سود بیشتری نسبت به سال گذشته بدست آورد و بدنبال کسب ۹۳ میلیارد ین درآمد و ۱۴.۵ میلیارد ین سود تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۸ است.

شرکت کپکام در چندین زمینه تجاری فعالیت می‌کند. در کنار ساخت و انتشار بازی‌های ویدئویی، آن‌ها در زمینه تفریحات و سرگرمی آرکید و دسته‌های تجاری دیگری فعالیت دارند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: