برنامه ID@Xbox

بیش از ۵۰۰ بازی مستقل از طریق برنامه ID@Xbox منتشر شده‌اند

توسط فرشاد زمانی در ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۱:۳۰

به‌نظر می‌رسد که برنامه ID@Xbox موفقیت بزرگی را برای مایکروسافت و سازندگان مستقل به همراه داشته است چرا که بیش از ۵۰۰ بازی مستقل از طریق آن برای اکس‌باکس وان و ویندوز ۱۰ منتشر شده‌اند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

برنامه ID@Xbox کار خود را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرد و هدف مایکروسافت از اجرای آن، در اختیار قرار دادن ابزاری برای ارائه باز‌های مستقل بر روی کنسول اکس‌باکس بود. در گذشته سازندگان مستقل مختلفی دست به تمجید از این برنامه زده و اعلام داشتند که از طریق پشتیبانی‌های این برنامه قابلیت ارائه بازی‌های خود را بدست آورده‌اند. «کریس کارلا» (Chris Charla) مدیر برنامه ID@Xbox اعلام داشت:

کمتر از سه سال پیش ما پای بر صحنه نمایشگاه گیمزکام گذاشتیم و از برنامه جدید خود برای کنسول اکس‌باکس وان رونمایی کردیم. هدف ما این بود که اطمینان حاصل کنیم بازیکنان اکس‌باکس به بهترین‌ها دسترسی داشته باشند و وجود طیف گسترده‌ای از بازی‌ها این اطمینان را ایجاد کند تا سازندگان مختلف با هر تعداد نفراتی قابلیت انتشار بازی‌های خود را بر روی کنسول اکس‌باکس وان داشته باشند.

در این ماه شاهد عرضه بازی‌های زیادی از طریق ID@Xbox بودیم که شامل بازی‌های Voodoo Vince: Remastered ،Thimbleweed Park و Cities: Skylines می‌شدند. کارلا در این رابطه اعلام کرد:

اخباری که امروز شاهد آن‌ها هستیم تنها آمار خوبی برای برنامه ID@Xbox و سازندگان مستقل نیست بلکه آمار خوبی نیز برای کلیه فرادی است که به بازی‌های بزرگ علاقه دارند. تنها در سال ۲۰۱۶ میلیون‌ها نفر از بازی‌های این برنامه بر روی اکس‌باکس وان یا ویندوز ۱۰ استفاده و بیش از میلیاردها ساعت را صرف اجرای بازی‌های این برنامه کرده‌اند.

برای مشاهده لیست کامل این ۵۰۰ بازی اکس‌باکس وان و ویندوز ۱۰ بر روی اینجا کلیک کنید. با لیست فوق العاده‌ای روبرو هستیم که در آن بازی‌های منحصر بفردی مشاهده می‌شوند. بازی‌های مستقل طیف وسیعی از صنعت بازی‌سازی را در سالیان اخیر شامل شده‌اند و حضور آن‌ها بر روی کنسول‌های بازی با سختی همراه بوده است. امروزه دیگر مشاهده انتشار عناوینی بر روی چند پلتفرم از طریق برنامه ID@Xbox و توسط یک سازنده کوچک، امری شگفت انگیز محسوب نمی‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: