کنسول SNES Classic در سال جاری خواهد آمد

توسط مرتضی عبداللهی در ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۳:۰۰

پس از قطع امید از نسخه کلاسیک NES، «نینتندو» گزارش داده روی نسخه کوچک آن با نام کنسول SNES Classic کار می کند. این احتمال وجود دارد که SNES Classic با توجه به گفته وب‌سایت یوروگیمر، در زمان تعطیلات کریسمس میلادی عرضه شود. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

وب‌سایت یوروگیمر می‌گوید در توسعه دستگاه، یک دلیل مهم که چرا شرکت نینتندو تولید واحدهای NES کلاسیک را ادامه نداد، وجود دارد. حتی با آن‌که دستگاه به دلیل تقاضای بالا، موجودی‌اش برای فروش به پایان رسید، به تولید این دستگاه خاتمه داد.

NES کلاسیک در آبان ۱۳۹۵ به عنوان یک مدل مینیاتوری از نسخه ۱۹۸۳ این کنسول راه‌اندازی شد. این کنسول در اصل، یک کنسول شبیه‌سازی شده بود که در آن شامل ۳۰ بازی از پیش نصب شده شامل عناوین: «سوپر ماریو بروس» (Super Mario Bros)، «کسلوانیا» (Castlevania)، «دانکی کونگ» (Donkey Kong)، «فاینال فانتزی» (Final Fantasy)، «پانچ-آورت!!!» (Punch-Out!!) و «مِتروید» (Metroid) می‌شود.

پس از انتشار NES کلاسیک، این دست‌گاه ثابت کرد محبوب‌تر از چیزی که در پیش‌بینی‌ها شده بود، است. در بهمن ماه، شرکت نینتندو اعلام کرد NES کلاسیک به فروش ۱.۵ میلیون نسخه‌ای رسیده است. با توجه به کمبود موجودی در انبار که طرفداران با آن روبرو بودند، شرکت نینتندو بعدا به صورت ضمنی بخاطر این مورد عذرخواهی به عمل آورد. ماه جاری، آخرین مجموعه از این دستگاه خواهد بود که عرضه می‌شود.

کنسول SNES Classic می‌تواند یک شبیه‌ساز مینیاتوری از وارث خود باشد که همراه با تعداد بازی مورد علاقه گیمرها در جعبه‌ای کوچک قرار گرفته است. بازی‌های تحصین شده برای کنسول SNES کلاسیک شامل: «جهان سوپر ماریو» (Super Mario World)، «کرونو تریگر» (Chrono Trigger)، «سوپر مِتروید» (Super Metroid)، «سوپر ماریو کارت» (Super Mario Kart)، «افسانه زلدا: لینک در گذشته» (The Legend of Zelda: A Link to the Past) و عناوین دیگر است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: