تصاویری از چهره‌ی احتمالی Project Scorpio Dev Kit منتشر شد

توسط سهیل نصیری در ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ , ۰۰:۰۴

بعد از انتشار مشخصات سخت‌افزاری کنسول جدید مایکروسافت یعنی Project Scorpio و هم‌چنین انتشار جزییات بسیار کمی از این کنسول در چند روز گذشته؛ حال امروز تصاویری از ظاهر نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگانِ این کنسول منتشر شده است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

این تصاویر، بدنه و ظاهر جدیدِ این کنسولِ در حال توسعه را نمایش می‌دهند. البته این ظاهر جدید و زیبا هنوز نهایی نشده است و ممکن است شاهد تغییراتی در آن باشیم. توجه داشته باشید که این نسخه از Project Scorpio فقط برای توسعه‌دهندگان است و Development Kit نام دارد. این تصاویر را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

Project Scorpio در کنار کنسول‌های قبلی اکس‌باکس

Project Scorpio در کنار کنسول‌های قبلی اکس‌باکس

نمایشگر کوچک موجود بر روی کنسول Project Scorpio Dev Kit که می‌تواند مشخصات عملکرد بازی و کنسول را درلحظه نمایش دهد

نمایشگر کوچک موجود بر روی کنسول Project Scorpio Dev Kit که می‌تواند مشخصات عملکرد بازی و کنسول را درلحظه نمایش دهد

چند دستگاه از این کنسول در کنار یکدیگر! - Project Scorpio Dev Kit

چند دستگاه از این کنسول در کنار یکدیگر!

همچنین مشخصات سخت‌افزاری Project Scorpio Dev Kit نیز منتشر شد، که می‌توانید آن را در تصویر زیر با کنسول‌های دیگر مقایسه کنید:

مقایسه ی مشخصات سخت افزاری کنسول های مختلف با Project Scorpio

همانطور که می‌توانید مشاهده کنید، پردازنده‌ی Project Scorpio Dev Kit تفاوتی با نسخه‌ی خانگیِ این کنسول ندارد، اما کارت‌گرافیک آن کمی قدرتمندتر شده است و میزان حافظه‌ی رم ان نیز دو برابر شده است. مطمئناً مایکروسافت دست به هرکاری می‌زند تا بتواند توسعه‌دهنگان مختلف را به سمت بازی‌سازی برای کنسول‌های خود جذب کند. باید دید که آن‌ها چگونه استقبال خواهند کرد.

«فیل اسپنسر» (Phil Spencer)در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Gamasutra بیان کرده است که کنسول جدید این شرکت از اعضای خانواده‌ی اکس‌باکس وان است و همچنین اعلام کرد که تمامی بازی‌ها و نرم‌افزارهای منتشر شده برای اکس‌باکس وان، بر روی اسکورپیو نیز قابل اجرا است. وی ادامه داد:

ما همچنین به فکر کسانی که توانایی پخش بازی‌ها به‌صورت ۴K را ندارند و می‌خواهند بازی‌ها را بر روی اسکورپیو با کیفیت ۱۰۸۰p اجرا کنند، بوده‌ایم و این بخش نیز بسیار بهبود بخشیده شده است. ما در تلاش بوده‌ایم تا کار را برای توسعه‌دهنگان آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کنیم و هیچ‌وقت آنان را مجبور نمی‌کنیم که برای اسکورپیو بازی بسازند. نسخه‌ی توسعه‌دهنده‌ی اسکورپیو برای توسعه‌دهندگانی است که سیستمی قوی‌تر از اکس‌باکس وان می‌خواهند، که البته این توسعه‌دهندگان مطمئناً می‌توانند از رایانه‌های شخصی برای دستیابی به این امر استفاده کنند.

او هم‌چنین صحبت‌هایی در رابطه با واقعیت‌مجازی داشته است:

من فکر می‌کنم که تا پخته‌شدن و جا افتادن واقعیت‌مجازی در بازار و صنعت بازی، حدوداً ده سالی فاصله است و ما الان تازه در ابتدای کار هستیم و راه طولانی در پیش داریم. کنسول اسکورپیو از واقعیت‌مجازی پشتیبانی خواهد کرد و تجربه‌های بزرگی برای این پلت‌فرم در راه است.

کنسول اسکورپیو در تعطیلات سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد و جزییات بیشتری از این کنسول در رویداد E3 امسال منتشر خواهد شد.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “تصاویری از چهره‌ی احتمالی Project Scorpio Dev Kit منتشر شد”