مایکروسافت از پایان هر نوع پشتیبانی برای ویندوز ویستا خبر داد

توسط سهیل حسینی در ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ , ۱۵:۰۰

بعد از گذشت ۱۰ سال، شرکت «مایکروسافت» هر نوع پشتیبانی از ویندوز ویستا را متوقف می‌کند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

پایان پشتیبانی رسمی از «ویندوز ویستا» (Windows Vista) پنج سال بعد از انتشار این ویندوز در آپریل ۲۰۱۲ صورت گرفت، به این معنی که این سیستم‌عامل بروزرسانی‌های غیر امنیتی یا رفع مشکلات و دریافت ویژگی‌های جدید را با خود همراه ندارد. و اما امروز، «پشتیبانی طولانی مدت» از «ویندوز ویستا» که شامل دریافت بروزرسانی‌های امنیتی بود نیز به پایان می‌رسد. این یک روش متعارف برای سیستم‌عامل‌های مایکروسافت بوده که بعد از پایان یک دهه از عمر آن‌ها، منجر به عدم پشتیبانی سازنده از محصول می‌شود.

الان وقت آن است که اگر از «ویندوز ویستا» نقل مکان نکردید، این کار را انجام دهید، چرا که عدم رفع مشکلات امنیتی جدید کاربران را در مقابل نرم‌افزار‌های مخرب مانند ویروس‌ها و نرم‌افزار‌های جاسوسی آسیب‌پذیر و با خطر از دست رفتن اطلاعات شخصی آن‌ها مواجه می‌کند.

برنامه‌هایی مثل کلاینت استیم یا یوپلی هنوز روی «ویندوز ویستا» کار خواهند کرد، هرچند که امکان مسائل مربوط به سازگاری با بازی جدید وجود دارد. بنا بر گفته استیم، ۰.۱ درصد از کاربران استیم از ویندوز ویستا استفاده می‌کنند.

«ویندوز ویستا» در تاریخ جمعه، ۸ اردیبهشت ۱۳۸۵ منتشر شد و مشکلات مختلفی را در طول دوره زندگی خود داشت. با توجه به برنامه‌های مایکروسافت، پشتیبانی اصلی بر روی یک سیستم‌عامل پنج سال بعد انتشار به پایان می‌رسد و پشتیبانی طولانی مدت آن نیز به مدت ۱۰ سال بعد عرضه ویندوز ادامه خواهد داشت.

‌همچنین تمامی پشتیبانی‌ها از «ویندوز ۸» (Windows 8) در ژانویه ۲۰۲۳ به پایان خواهد رسید. حتی «ویندوز ۱۰» (Windows 10) دارای تاریخ انقضا است و پشتیبانی اصلی روی این ویندوز در سال ۲۰۲۰ به اتمام می‌رسد و پشتیبانی طولانی مدت آن در پنج سال بعد یعنی سال ۲۰۲۵ به پایان خواهد رسید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: