تماشا کنید: بازی‌های اکس‌باکس وان و ۳۶۰ روی Scorpio بهتر اجرا می‌شوند

توسط تارخ ترهنده در ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ , ۲۰:۱۷

Xbox Scorpio بازی‌های اکس‌باکس وان و بازی‌هایی که با قابلیت برگردان جانبی (Backward Compatible) اکس‌باکس ۳۶۰ را بهتر اجرا می‌کند، با نمره فریمی بهتر و زمان پردازش یا Loading سریع‌تر؛ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

الان همگی می‌دانیم داخل Xbox Scorpio چه می‌گذرد و چه سخت‌افزاری دارد، وقت‌اش است ببینیم بازی‌های کنسول‌های هم‌خانواده‌ی خود را چگونه اجرا می‌کند. براساس گزارشی از Digital Foundry، مایکروسافت در رابطه با برگردان جانبی بازی‌ها رویکرد متفاوتی در مقایسه با سونی در پیش گرفته است. سونی برای اجرای راحت و آسان بازی‌های PS4 روی PS4 Pro، سخت‌افزار مشابه به PS4 را برای Pro تدارک دید تا مشکلی در اجرای بازی‌ها نباشد. مایکروسافت رویکرد چالش‌برانگیزتری را پیش گرفته تا نشان دهد ساختار Xbox Scorpio با اکس‌باکس وان متفاوت است. همین مهم باعث می‌شود تا بازی‌های منتشر شده از قدرت Xbox Scorpio نهایت بهره را ببرند، مانند موقعی که شما قسمت‌هایی از سخت‌افزار رایانه‌ی خود را ارتقا می‌دهید و بازی‌های قدیمی خود را روی آن اجرا می‌کنید.

در گزارش تاکید شد که منظور ما این نیست بازی‌های ۳۰ نمره فریم به بازی‌هایی با ۶۰ نمره فریم تبدیل می‌شوند، بلکه قدرت کنسول اجازه می‌دهد بازی‌های مختلفی با نمره فریم‌های متفاوت با نمره‌ فریم بهتری اجرا شوند، بازی‌هایی چون Project Cars. مایکروسافت درباره‌ی حذف شدن و اصلاح فریم‌های بریده‌بریده یا فریم‌های دارای مشکل اطمینان داد، چیزی که با بیشترین قدرت کنسول قابل اجراست.

بازی‌هایی که رزولوشن پویا و تغییرپذیر دارند، با بهترین حد تعادل و بهترین رزولوشن ممکن روی Xbox Scorpio اجرا می‌شوند اما چیزی فراتر از این را نباید انتظار داشت. فیلتر بافت بازی‌ها نیز ارتقا یافته و مایکروسافت تضمین کرد که تمام بازی‌های انحصاری یا First-Party با فیلترینگ ۳۶۰ درجه Anisotropic اجرا می‌شوند.

GameDVR نیز با بیشترین قدرت خود بر‌می‌گردد و شما می‌توانید بازی‌های قدیمی خود را بازی کنید و با رزولوشن ۴K با ۶۰ نمره فریم صحنه‌های مورد نظر را ضبط کنید، بدون اینکه به اجرای بازی لطمه‌ای وارد شود. بازی‌های تاکنون منتشر شده روی اکس‌باکس وان نیز همگی با رزولوشن ۱۰۸۰ اجرا خواهند شد از نمره‌ی بیت‌های ارسالی در هر ثانیه روی Xbox Scorpio بهره‌مند می‌شوند.

Loadingها یا زمان پردازش بازی‌ها به‌واسطه‌ی ارتقا سرعت Clock پردازشگرها نیز بسیار سریع‌تر شده است. نکته‌ی جالب دیگری که باید بدانید این است که مایکروسافت ادعا می‌کند سرعت هارد درایوها را نیز ارتقا داده و ۵۰٪ پهنای باند آنها را افزایش داده تا برای بافت‌های ۴K مناسب باشند. به‌علاوه‌ی این ارتقا، رم‌ ۸ گیگابایتی در مقایسه با رم ۵ گیگابایتی اکس‌باکس وان نیز در نوع خود به پردازش بافت‌های ۴K کمک به‌سزایی می‌کند. در ادامه می‌توانید ویدیویی که تمامی این ارتقاها را توضیح و نمایش می‌دهد را مشاهده کنید:

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: