مایکروسافت به مهاجرت بزرگان بازی‌سازی به سمت Xbox Scorpio امیدوار است

توسط سینا کیارستمی در ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ , ۲۰:۲۸

طبق صحبت‌های آقای «مایک ایبارا» (Mike Ybarra)، معاون بخش اکس‌باکس و ویندوز شرکت مایکروسافت، این شرکت با عرضه‌ی محصول جدید خود، Xbox Scorpio (اکس‌باکس اسکورپیو)، به شدت به بازگشت شرکت‌ها و بازی‌سازان بزرگ جهانی که بعد از اکس‌باکس ۳۶۰‌ از حوزه اکس‌باکس فاصله گرفته بودند امیدوار است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

تیم ما به بازگشت برنامه نویسان و بازی‌سازان و ترمیم روابطشان با اکس‌باکس امید دارد.

با عرضه‌ی اکس‌باکس ۳۶۰ که قطعا بهترین و مناسب‌ترین پلتفرم برای بازی‌سازان بود،  عده زیادی جذب این حوزه شدند. اما با عرضه اکس‌باکس وان، برای مدتی حدود ۲ سال ما تعداد زیادی از آن‌ها را از دست دادیم. همان موقع از خودمان پرسیدیم که چگونه دوباره از لحاظ ذهنی آن‌ها را وادار به بازگشت کنیم؟

آقای ایبارا در ادامه افزود:

ما می‌خواهیم که بهترین بازی‌ها روی Xbox Scorpio ما اجرا شوند. ابزارهای توسعه و عواملی از این دست، باعث پیروزی ما در این هدف مهم می‌شود و می‌توانیم دوباره آن‌ها را بازگردانیم. خب این یک فرصت استثنایی برای ما بود که این رویکرد را روی همین محصول پیاده کنیم.

آقای ایبارا به این نکته نیز اشاره کرد که پلی‌استیشن ۴ از اکس‌باکس وان قدرتمندتر بود و همین عامل باعث شد تا عده زیادی گرایش به ساخت عناوین برای سونی پیدا کنند. اما حال با معرفی Xbox Scorpio، مایکروسافت امید زیادی به بازگشت همان افراد دارد.  او همچنین اشاره کرد که Xbox Scorpio بسیار قدرتمندتر از پلی‌استیشن پرو است و از اقبال بیشتری برای فروش برخوردار است.

ما باید قلب و ذهن بازی‌سازان را تسخیر کنیم. ما باید تمامی ابزارها و مواردی که آن‌‌‌ها لازم دارند فراهم آوریم تا همه مانند یک خانواده به‌صورت یکپارچه به بهترین نحو عمل کنیم و هرکس بهترین نسخه ممکن از بازیِ خود را بتواند بسازد.

مایکروسافت همچنین به دنبال آن است که تمامی مصرف‌کنندگان یا بهتر بگوییم تمامی گیمرها را به سمت خود جذب کند.

مایکروسافت به اندازه کافی متفاوت و قدرتمند عمل کرده است تا تمامی خریداران کنسول‌های خانگی را مجاب به تحسین و در نهایت، خرید این محصول کند.

وقتی که می‌بینیم که مشتریان‌مان به ما می‌گویند که می‌خواهند آخرین نسخه از تکنولوژی را روی کنسول‌های تجاری ما تجربه کنند، ما مجبور هستیم توقف کنیم و دست به ریسک‌های بزرگی بزنیم.

برای فراهم کردن بهترین تکنولوژی‌ها هم برای مشتریان و هم برای بازی‌سازان، تیم سازنده Xbox Scorpio تصمیم به اتخاذ «چرخه‌ی عمر میان مدت» برای کنسول گرفته است و برای مشتریان و شرکت‌هایی که از کنسول جدید استفاده خواهند کرد، قابلیت‌هایی مبنی بر ارتقای محصول در نظر گرفته است.

این پروژه که امروز نیز با نام Xbox Scorpio معرفی شد به زودی اخبار زیادی را حول خود منتشر خواهد کرد. در کنفرانس E3 2017 قطعا تمرکز اصلی مایکروسافت همین کنسول خواهد بود. طبق صحبت‌های آقای ایبارا، هم‌اکنون پیش فروش کنسول به مشتریان ویژه (خود آقای ایبارا از عبارت premium customer استفاده کرد) آغاز شده است. هنوز خبری مبنی بر قیمت دقیق این کنسول در دسترس نیست اما پیش‌بینی می‌شود که از دو محصول نهایی سونی گران‌تر خواهد بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: