تا‌کنون بیش از ۱۰ هزار پروژه ساخت بازی در کمپین کیک‌استارتر مورد حمایت قرار گرفته است

توسط سهیل حسینی در ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰

بیش از ۱۰ هزار پروژه بازی‌های ویدئویی با موفقیت در کمپین کیک‌استارتر تامین شده است. مقدار ۱۰.۲۳۳ بازی تا تاریخ دوشنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ مورد حمایت قرار گرفتند و هم‌چنین تاکنون در تمام دوره حضور کیک‌استارتر بیش از ۱۲۲.۲۰۰ پروژه تامین شده است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

اولین پروژه شروع شده در کمپین کیک‌استارتر به زمان انتشار آن در سال ۲۰۰۹ باز‌می‎گردد. این پروژه یک بازی جدول معمایی بود با داشتن ۱۶۳ حامی، مبلغ ۲.۲۶۵ هزار دلار کسب کرد. در مجموع ۷۶ پروژه بازی در کیک‌استارتر بیش از ۱ میلیون دلار رسیده که از شاخه تکنولوژی مقدار آن بیشتر بوده و همین‌طور ۷۵ پروژه در این کمپین به بودجه ۷ رقمی رسیده‌اند.

با توجه به آخرین اطلاعات از کیک استارتر، بازی‌ها اولین دسته‌ای نیستند که از ۱۰۰۰۰ پروژه عبور کرده‌اند، شاخه‌های هنر، انتشارات، فیلم و رسانه و موسیقی بیشتر هزینه خود را از کیک‌استارتر تامین کردند. بازی کیک‌استارتری که بیشترین میزان کمک را دریافت کرده، عنوان Kingdom Death: Monster 1.5 بوده که ۱۲.۴ میلیون دلار دریافت کرده است. هم‌چنین پروژه بازی‌ای که بیشترین دریافتی را داشته، بازی Shenmue III با ۶.۳ میلیون دلار بوده است.

نکته قابل‌توجه دیگر، بازی فضایی «استار سیتیزن» (Star Citizen) که از طریق سایت کیک‌استارتر مبلغ ۲.۱ میلیون دلار دریافت کرده بود. البته پس از انتقال بازی به سایت رسمی، مجموع کمک‌رسانی به ۱۴۵.۹ میلیون دلار رسید. شما می‌توانید لیست کامل بازی‌هایی که در کیک‌استارتر قرار گرفته‌اند را در اینجا ببینید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “تا‌کنون بیش از ۱۰ هزار پروژه ساخت بازی در کمپین کیک‌استارتر مورد حمایت قرار گرفته است”

  1. یکی از بهترین اتفاقاتی که برای صنعت بازی افتاد همین کیک‌استارتر بود.
    بدون فشار و محدودیت‌های ناشر و تماما برامده از دل سازنده‌ها و طرفدارانی که خودشون ساخت اثر مورد علاقه خودشون رو عملی می‌کنند.

    ۰ ۰