نویسنده رمان «ویچر» هیچ سودی از فروش بازی‌های آن دریافت نمی‌کند

توسط سورنا رضایی در ۶ فروردین ۱۳۹۶ , ۱۶:۰۰

اگر شما نسخه‌ای از سری بازی‌های «ویچر» (The Witcher) را خریداری کنید، هیچ مبلغی به آقای «آندره ساپکووسکی» (Andrzej Sapkowski) تعلق نمی‌گیرد، زیرا او تمامی حق و حقوق این سری را به استودیو سی‌دی پراجکت رد فروخته است. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

آقای ساپکووسکی در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت یوروگیمر درباره‌ی مذاکرات خود با استودیو سی‌دی پراجکت رد برای ساخت سری بازی‌های «ویچر» صحبت کرد. او اعلام کرد که حق و حقوق این سری را به‌طور کامل به این استودیو فروخته و اکنون هیچ مبلغی را از سود فروش این سری بازی‌ها دریافت نمی‌کند. البته او به این نکته نیز اشاره کرد که چنین اتفاقی هیچ ارتباطی به استودیو نداشته و خود او چنین نوع قراردادی را انتخاب کرده است. او در بخش‌های دیگر از مصاحبه نیز به موفقیت‌های این سری بازی‌ها اشاره کرد که بسیار بالاتر از انتظارات او بودند:

آنقدر احمق بودم که تمامی حق و حقوق این رمان‌ها را فروختم. آن‌ها نخست بخشی از سود حاصل از فروش بازی‌ را به من پیشنهاد کردند اما گفتم: «نه، قرار نیست سودی در کار باشد، بنابراین تمام پول را اکنون بدهید.»

او در ادامه گفت:

تصمیم احمقانه‌ای بود که همه چیز را به آن‌ها دادم. این اتفاق افتاد، چون اعتقادی به موفقیت این رمان‌ها نداشتم. واقعا چه کسی می‌توانست این اتفاقات را پیش بینی کند؟ فکر می‌کنم هیچ کس…

او همچنین به کیفیت سری بازی‌های «ویچر» اذغان و اعلام کرد که اعضای استودیو سی دی پراجکت رد موفقیت‌هایی را کسب کردند که لیاقتشان را داشتند:

سری بازی‌های «ویچر» بسیار خوش ساخت هستند. آن‌ها [اعضای استودیو] لیاقت تمامی سودهای مالی را داشتند.

در پایان نیز آقای ساپووسکی به این مورد اشاره کرد که علارغم اینکه هیچ گاه نسخه‌های این سری بازی‌ها را تجربه نکرده است، مشکلی با آن‌ها و یا طرفدانش ندارد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: