۱۵«ایستراِگی» که مو به تن ما سیخ کردند!

توسط میلاد تیرداد در ۴ فروردین ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰

[aparat]https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/G3y2s/vt/frame[/aparat]

«روح در آینه – هیتمن قراردادها» / Ghost in the Mirror – Hitman Contracts

«مامور ۴۷» در سری بازی‌های «هیتمن»، احتمالا توسط روح افرادی که کشته است تسخیر شده است. شاهد این ادعا را می‌توانید در نسخه‌ی قراردادها از سری «هیتمن» ببینید، جایی که شمایلی روح مانند را در مرحله‌ی (رسوم مبادله) مشاهده می‌کنید. اتاقی در یک گوشه که در آن صحنه‌ای از ارتکاب به قتل وجود دارد. با رفتن به حمام اتاق هتل یک روح در آینه نمایان می‌شود، اما اگه در آن اطراف پرسه بزنید و سپس برای دیدن روح بازگردید هرگز او را نخواهید دید.

 

«مرد قلمی – دونده ۲» / Slenderman – Runner 2

«دونده ۲» هم یکی از بازی‌های سبک دوندگی بی‌پایان (endless runner) است. همه چیز به رکورد بالاتر و مهارت شما خلاصه شده و مرحله و ماموریت خاصی در کار نیست، اما به طور عجیبی یک راز مخفی در پس‌زمینه‌ی بعضی از مراحل این بازی وجود دارد، مرد قلمی یا همان Slenderman معروف و ترسناک. معمولا شما به سرعت در مراحل در حرکت هستید و احتمالا متوجه حضور او نمی‌شوید. او همیشه در پس‌زمینه حضور دارد و شما را نگاه می‌کند و اگر سرعت‌تان را کم کنید به‌نظر می‌آید او از اتفاق کلافه و عصبانی می‌شود.

 

«نقاشی‌ها – چرخ‌‌دنده‌های جنگ: قضاوت» / Gears of War Judgment – The Paintings

راز مخفی «چرخ‌دهنده‌های جنگ: قضاوت» مقداری زیرکانه‌تر از بقیه است، اما هم‌چنان یکی از ترسناک‌ترین هاست. در جایی شما باید یک سری وظایف عحیب را به انجام برسانید، برای مثال پرتاب نارنجکی به سقف و تیراندازی به تکه‌های کاغذ برای آتش زدن تعدادی جسم کروی. اگر این کار را هشت بار انجام دهید از یک نقاشی در کتابخانه «ریپری» بیرون می‌آید و قبل از بازگشت به نقاشی کتابی را می‌خواند، اما این تمام ماجرا نیست. اگر زمانی که ریپر‌ خارج از نقاشی است به نقاشی شلیک کنید به مکانی مخفی تلپورت می‌شوید که آن‌جا با ریپر به صورت تن به تن مبارزه می‌کنید!

 

«سایه‌ی دار زده شده‌ی لوییجی – عمارت لوییجی» / Luigi’s Shadow Hanging from a Noose – Luigi’s Mansion

پس از نبرد با غول منطقه‌ی سوم، لوییجی تلفنی که در آن نزدیکی زنگ میزد را جواب می‌دهد. زمانی که او مشغول صحبت کردن است، فلاش‌های نور رعد و برق از پنجره دیده می‌شوند. در حین یکی از رعد و برق ها ممکن است متوجه سایه ترسناکی شوید. سایه در واقع شکل یک پیکر است، کاملا شبیه به لوییجی، در حالی که در یک تله دار زده شده است! این چیزی نیست که انتظار دیدنش در یک بازی محصول نینتندو را داشته باشید، اینطور نیست؟

 

«مجسمه‌های گریان – ویچر ۳» / Weeping Statues – The Witcher 3

حین انجام یک ماموریت جانبی در «ولن»، ممکن است بخواهید بار دیگر به همان مکان برگردید برای کشف یک راز شبح‌وار! آنجا دکتر را خواهید یافت که به مجسمه‌های گریان مربوط می‌شود. این مجسمه‌ها زمانی که به آن ها نگاه نکنید حرکت می‌کنند و به سمت‌تان می‌آیند. آنجا تنها دو عدد از این مجسمه‌ها وجود دارد، پس زیر نظر داشتن آن ها کار سختی نیست. با این حال آنها پس از مدتی ناپدید می‌شوند. دیدن حرکت کردن این مجسمه‌ها به سمت‌تان در حالی که کاری از شما بر نمی‌آید تجربه‌ی وحشت انگیزی است.

 

«زنده‌سوزی جوکر در نیو گیم پلاس – بتمن شوالیه‌ی آرکام» / The Joker Burned Alive In New Game Plus – Batman Arkham Knight

در شروع «بتمن شوالیه‌ی آرکام» ما خاکستر بدن جوکر که پس از مرگش در پایان «بتمن شهر آرکام» سوزانده شده را می‌بینیم. پس از این که یک بار بازی را تمام کنید و نیو گیم پلاس را شروع کنید، سکانس شروع بازی تغییر می‌کند. در هر دو نسخه، در سکانس شروع مخاطب باید آتش را برای سوزاندن بدن جوکر روشن کند. بار اول که بازی می‌کنید تنها بدن جوکر را می‌سوزانید، اما در نیو گیم پلاس زمانی که آتش را روشن می‌کنید، جوکر زنده می‌شود و در حالی که زنده سوزانده می‌شود، جیغ و فریادهای دردناکی می‌کشد.

 

«بررسی صحنه قتل مخفی – ماریو کاغذی: در هزار ساله» / Secret Murder Investigation Scene – Paper Mario: The Thousand Year Door

در نسخه‌ی ژاپنی «ماریو کاغذی: در هزار ساله»، خانه‌ای در پشت کوچه‌ی میدان Rogueport’sMain با یک بررسی صحنه قتل وجود دارد. خانه تقریبا مخروبه است و شمایل جسم یه وزغ با گچ روی زمین کشیده شده است. دیدن یک وزغ به قتل رسیده و خون در یک بازی ماریو سورئال و عجیب و غیر واقعی است، اما نینتندو خون را برای عرضه جهانی بازی حذف کرد.

 

«ساحره چهار بازمانده‌ی ۲ – روز تصویه حساب: سرقت مسلحانه» / Payday: The Heist – Witch from Left 4 Dead

در بازی «روز تصویه حساب: سرقت مسلحانه»، مرحله‌ای در یک بیمارستان اتفاق می‌افتد، همان بیمارستان «چهار بازمانده ۲». زمانی که این مرحله را بازی می‌کنید، ساحره‌ای که در «چهار بازمانده ۲» حضور داشت پشت در های بسته ظاهر شده و دیده می‌شود. اگر مدت زیادی به او خیره شوید روی شما می‌پرد و سرتان جیغ می‌کشد چرا که مزاحمش شده‌اید!

دیدگاه
۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

4 Replies to “۱۵«ایستراِگی» که مو به تن ما سیخ کردند!”

 1. caner 2 گفت:

  زنده سوزی جوکر حتما باید معنی خاصی داشته باشه

  ۰ ۰
 2. Frozen Snow گفت:

  خیلی جالب بود ممنون از نویسنده. هرچند اون خرگوشه سایلنت هیل رو اعصاب تر از این حرفا بود ک کسی بخواد دنبالش بره

  ۰ ۰
 3. Gamelock گفت:

  جالب بود. من ویدئو رو دیدم اما چندان هم ترسناک نبود. تو متن هم اگه تصویر میذاشتید بهتر بود. :*:

  از Call of duty Black ops 2 هم اصلا انتظار نداشتم تو این لیست باشه :۲۳:

  ۱ ۰
 4. Gamelock گفت:

  ببخشید اسپم نشه اما میشه درباره یکی از کریپی پاستاها به اسم خودکشی اختاپوس (Squidward suicide) برام توضیح بدید؟
  ویدیوش هم اومده اما من بعد از قضیه lavender town syn.drome جرئت نمی کنم تماشاش کنم

  ۰ ۰