سی‌دی پراجکت رد: «سایبرپانک ۲۰۷۷» می‌تواند موفقیت بزرگتری نسبت به «ویچر ۳» باشد

توسط سورنا رضایی در ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ , ۱۴:۰۰

در حالی که بازی «ویچر ۳: وایلد هانت» (The Witcher 3: Wild Hunt) در زمان انتشار خود نه تنها در جلب نظر مثبت منتقدان و کاربران موفق عمل کرد بلکه در زمینه‌ی فروش نیز عملکرد عالی داشت. با این‌ وجود، سازندگان این بازی در استودیو سی‌دی پراجکت رد معتقدند که بازی «سایبرپانک ۲۰۷۷» (Cyberpunk 2077) می‌تواند موفقیت بزرگتری نسبت به «ویچر ۳» باشد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

آقای «میچل کیسینسک» (Michał Kicińsk)، موسس استودیو سی‌دی پراجکت رد، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با یکی از خبرگزاری‌های لهستانی صحبت‌های تازه‌ای درباره‌ی موفقیت‌های بازی «ویچر ۳» انجام داد. او در صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که سازندگان انتظار چنین موفقیت‌هایی را نداشتند:

فکر می‌کنم هیچ کدام از ما در استودیو سی‌دی پراجکت رد انتظار چنین موفقیت غیرقابل تصوری را برای بازی [ویچر ۳] نداشت. درباره‌ی بازی‌ای صحبت می‌کنیم که تک تک جوایز قابل دریافت در این صنعت را از آن خود کرده است. البته فکر می‌کنم فروش بازی می‌توانست بهتر باشد. همان‌طور که برادر من در گذشته نیز به درباره‌ی آن در یکی از جلسات مالی صحبت کرد، بازی «ویچر ۳» موفقیت تجاری عظیمی بود. با این حال، در بحث فروش هنوز جای پیشرفت وجود داشت. استودیو سی‌دی پراجکت رد به‌دنبال رقابت در این زمینه با بزرگترین توسعه‌دهندگان صنعت بازی سازی است.

آقای کیسینسک در ادامه به صحبت پیرامون پتانسیل موجود در بازی «سایبرپانک ۲۰۷۷» برای تبدیل شدن به موفقیتی بزرگتر در مقایسه با «ویچر ۳» پرداخت:

رمان «ویچر» طرح فوق‌العاده‌ای برای تبدیل شدن به بازی بود. با این حال، محدودیت‌هایی نیز برای ما به‌همراه داشت. در وهله‌ی نخست در حال کار روی داستانی بودیم که در جهانی فانتزی جریان داشت. مورد دوم نیز میزان شناخت کاربران از رمان بود. این داستان تنها در اروپای مرکزی و شرقی شناخته شده بود و شرایط در غرب اینگونه نبود. اما فکر می‌کنم بازی «سایبرپانک ۲۰۷۷» می‌تواند موفقیت بزرگتری نسبت به «ویچر ۳» باشد، زیرا داستان بازی در دنیایی آینده‌نگرانه جریان دارد که شرایط آن به زندگی روزمره‌ی ما نزدیکتر است. علاوه بر این، موضوع نگاه به آینده، موضوع محبوبتری است که می‌توان مصداق این حرف را در کتاب‌ها، فیلم‌ها، کمیک‌ها و بازی‌ها دید.

آقای کیسینسک در پایان نیز به این نکته اشاره کرد که دست یافتن به موفقیت و ارائه‌ی کیفیت عالی به‌طور همزمان، کاری بسیار سخت اما قابل انجام است و این دقیقاً همان کاری است که استودیو سی‌دی پراجکت رد قصد دارد با توسعه‌ی «سایبرپانک ۲۰۷۷» انجام دهد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: