نظر خالق مجموعه «چرخ‌دنده‌های جنگ» درباره‌ی قسمت چهارم این بازی

توسط مسعود فصیحی در ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ , ۱۳:۳۰

«چرخ‌دنده‌های جنگ ۴» (Gears of War 4) اولین عنوان در سری خود بود که بعد از بهترین عنوان سال دو هزار و چهارده میلادی، داخل خود شرکت ماکروسافت ساخته شد. آیا بازی جدیدی از این سری در دست ساخت است؟ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.
این اولین عنوانی بود که خالق این سری، آقای «کلیف بلسزینسکی» (Cliff Bleszinski)، بر روی آن کار نکرد. (بااین‌حال این بازی به خاطر ویژگی‌های خود عضو بازی‌های برتر شد)، آقای «بلسزینسکی» گفته است که وی احساسات مختلفی نسبت به این بازی دارد:

کاری که کارگردان این بازی، رئیس استودیو کوالیشن، آقای «راد فرگوسن»(Rod Fergusson)، انجام داد این بود که آنچه را که بازیکنان می‌خواستند به آنها بدهد.

او بر پروژه‌ی «جی جی آبرامز: قسمت هفت» (J.J. Abrams Episode VII) کارکردو او در ارتباط با فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) گفت:

من قسمت هفت را پنج بار تماشا کرده‌ام اما بازهم شگفت‌زده می‌شوم اما وقتی عمقا به آن فکر می‌کنم با خود میگویم در این عنوان ریسک زیادی دیده نمی‌شود، امیدوارم در عناوین آینده خود ریسک بیشتری به خرج بدهند.

«چرخ‌دنده‌های جنگ ۴» در کل امتیاز خوبی از منتقدان کسب کرد. سایت گیم اسپات به این عنوان اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی امتیاز هفت از ده داد. آقای «مایک ماهاردی» (Mike Mahardy) در وصف این بازی گفت:

این بازی به لبه چیزی فراتر تلوتلو می‌خورد.

ماکروسافت هنوز خبری از بازی جدید این سری نداده است. این سؤالی است که به زمان مرتبط است. سرپرست اکس باکس، آقای «فیل اسپنسر» (Phil Spencer)، گفته است که ممکن است بازی که در سبک تیراندازی نباشد از این سری ساخته شود.

ما تیم بازی‌سازی را در کنار هم جمع و با آنها درباره آینده سری «چرخ‌دنده‌های جنگ» بحث کردیم، من فکر می‌کنم چند راه برای نوشتن داستان بازی بعدی وجود دارد.

او در ادامه افزود:

چند سبک از گیم پلی، فکر می‌کنم این ایده عالی است و این ایده می‌تواند به‌زودی محقق شود. این موضوع را ما در کتاب‌ها مطالعه کرده‌ایم؛ چند سبک از گبم پلی.

پروژه فعلی آقای بلسزینسکی عنوانی برای رایانه های شخصی به نام «قانون‌شکنان» (LawBreakers) است که در این هفته وارد مرحله بتا می‌شود. زمانی که از وی پرسیدند آیا این بازی برای کنسول اکس‌باکس نیز عرضه می‌شود، وی تکرار کرد سرپرست ساخت این بازی آقای «کی» (Key) در حال گفت‌وگو با همکاران خود است. اما بلافاصله حرف خود را قطع کرد و این موضوع را تأیید نکرد.

من به چیز دیگری جز این مسئله علاقه‌ای ندارم اما این یه تجارت است، باید ببینیم چه می‌شود.

همچنین در این مصاحبه که در بوستون اتفاق افتاده است، آقای بلسزینسکی به عناوینی که با کمک وی ساخته‌شده اشاره کرد:

در این غرفه در نیکسون…خنده‌آور بود چون عنوان بازسازی‌شده «طوفان گلوله» (Bulletstorm) درست در سمت راست من قرارگرفته است و در سمت چپ من غرفه عکس‌های «چرخ‌دنده‌های جنگ ۴» وجود دارد. من اینجا نشسته‌ام و به خود می‌گویم این موضوع خیلی عجیب است، این حس خوبی است، دوست دارم عنوان جدیدی بسازم.

من با خود به تمام نظرات بدی که در طول کار خود دریافت کرده‌ بودم فکر می‌کردم و به خود می‌گفتم بار دیگر من را درصحنه‌ی نمایش بخوانید تا با سه عنوان متفاوت در حال ساخت حاضر شوم.

در پایان بلسزینسکی گفت که بازی «قانون‌شکن‌ها» ممکن است آخرین عنوانی نباشد که وی می‌سازد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: