شایعه: نسخه‌ی HD شنمو برای عرضه در سال ۲۰۱۷ آماده می‌شود

توسط سینا جعفری در ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ , ۲۲:۳۰

با توجه به شایعه‌ای قدیمی، به نظر می‌رسد که اخبار خوبی برای طرفداران سری عناوین «شنمو» در راه باشد. برای دانستن جزییات بیشتر با دنیای بازی همراه باشید.

با توجه به گزارشات اخیر، یکی از کارمندان بخش آمریکای شرکت Atlus لو داده است که سگا در حال کار روی نسخه های HD و بازنگری شده‌ی شنمو ۱ و ۲ با هدف عرضه در سال ۲۰۱۷ است. این کار به این دلیل است که طرفداران را برای عرضه‌ی شنمو ۳ آماده کنند؛ عنوانی که به‌نظر می‌رسد حالا در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد.

البته این خبر چندان غافل گیر کننده نیست، چون عرضه‌ی نسخه‌های بازنگری شده (Remaster) در این نسل امری عادی به‌حساب می‌آید. هم‌چنین سگا در گذشته دامنه‌هایی مربوط به بازنگری شنمو ثبت کرده است و آن‌‌ها از درخواست‌ها برای عرضه‌ی این دو عنوان کاملا با خبر هستند.

شنمو داستان ریو هازوکی را بیان می‌کند. او به‌دنبال قاتل پدرش است و می‌خواهد در مورد «آینه‌ی اژدها» بداند. این آینه دلیل مرگ پدرش بوده است. این عنوان در ابتدا برای دریم‌کست و در سال ۱۹۹۹ در ژاپن (۲۰۰۰ در دیگر نقاط دنیا) عرضه شد. عنوانی در سبک دنیای باز-نقش‌آفرینی که نوآوری‌های بسیاری داشت که امروزه به یک استاندارد تبدیل شده‌اند. همانند صحنه‌های دکمه‌زنی، گذر زمان در بازی و بازی‌های جانبی (Minigame). با وجود تحسین بسیار از سوی منتقدان، اولین نسخه‌ی بازی فقط ۱.۲ میلیون نسخه فروخت و به یک شکست تجاری تبدیل شد.

شنمو ۲ برای دریم‌کست و اکس‌باکس به‌ترتیب و در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ منتشر شد و داستان ریو را در سفر از توکیو به هنگ‌کنگ دنبال کرد. این‌بار می‌توانستید زمان را سریع‌تر به جلو ببرید تا بعضی از ماموریت‌ها را سریع‌تر انجام دهید، قابلیتی مشابه «صبر کردن» در عناوین بتسدا. این عنوان هم تحسین همگان را برانگیخت، اما بازهم فروش ضعیفی داشت.

باید منتظر ماند و عملکرد شنمو ۳ را بر روی پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی دید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: