آمار فروش سری بازی‌های «فورتزا» اعلام شد

توسط سورنا رضایی در ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ , ۱۹:۰۰

امروز، شرکت مایکروسافت با انتشار  پستی در وب‌سایت رسمی اکس‌باکس، آمار فروش سری بازی‌های «فورتزا» (Forza) را تا ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

با توجه به آمارهای منتشر شده توسط مایکروسافت، سری بازی‌های فورتزا تاکنون بیش از یک میلیارد دلار در خرده‌فروشی‌ها فروش داشته‌اند. برای مقایسه، می‌توان به سری بازی‌های «هیلو» (Halo) اشاره کرد که تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از پنج میلیارد دلار درآمد داشته است.

مایکروسافت در ادامه آمارهای سری فورتزا که مربوط به سال ۲۰۱۶ میلادی می‌شوند را منتشر کرد. نخست اینکه بیش از چهارده میلیون نفر در جامعه‌ی فورتزا فعالیت داشته‌اند که این رقم شامل هر دو پلتفرم‌ اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی می‌شود. در ادامه نیز افزود که نسخه‌های منتشر شده از این سری بر روی نسل حاضر که شامل «فورتزا موتور اسپرت ۵»، «فورتزا موتور اسپرت ۶» و «فورتزا هورایزن ۳» می‌شود، پرفروش‌ترین سری بازی‌های اتومبیل‌سواری نسل حاضر بوده‌اند. در نهایت نیز اعلام کرد که به‌طور میانگین هر ماه سه میلیون نفر به جامعه‌ی آنلاین اتومبیل‌سواری می‌پیوستند.

همچنین این شرکت، در بخش دیگری از مطلب منتشر شده به میزان فروش آخرین نسخه‌ از این سری محبوب اشاره کرد که با توجه آن، بازی فورتزا هورایزن ۳ فروشی معادل ۲.۵ میلیون نسخه داشته است. در پایان نیز مایکروسافت اعلام کرد که اعضای این شرکت نمی‌توانند برای ارائه‌ی عناوین سال ۲۰۱۷ صبر کنند که احتمالاً اشاره‌ای غیر مستقیم به بازی «فورتزا ۷» بوده که اخیراً به‌طور غیررسمی معرفی شده بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: