Xbox Countdown

اسپنسر: تنوع و انحصاری‌های اکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۷ بیشتر خواهد بود

توسط سینا جعفری در ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ , ۲۳:۴۰

درحالی‌که حدود ۴ ماه دیگر تا گردهمایی E3 باقی مانده است، حالا زمان شایعات و حدسیات است. همه دوست دارند بدانند که سونی، مایکروسافت و نینتندو چه برنامه‌هایی برای سال ۲۰۱۷ دارند. گاهی اوقات آن‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاعاتی به طرفداران می‌دهند، همانند فیل اسپنسر که در توییتر جزییاتی را منتشر کرده است. برای دانستن این جزییات با دنیای بازی همراه باشید.

رییس اکس‌باکس یعنی آقای فیل اسپنسر بازهم به توییتر رفت و اعلام کرد که اکس‌باکس وان تنوع بیشتری در بازی‌هایش خواهد داشت و هم‌چنین عناوین داخلی (First Party) بیشتری را شاهد خواهیم بود. اسپنسر در پاسخ به یکی از طرفداران که سوالی در مورد انحصاری‌های اکس‌باکس وان پرسیده بود، این‌گونه پاسخ داد:« من احساس خیلی خوبی در مورد امسال دارم. عناوین داخلی بیشتری نسبت به سال قبل داریم، تنوع مناسب و عرضه‌ی عنوان جدید. سالی خوب [در پیش داریم].» واضح است که طرفداران سریعا بحث درباره‌ی عنوان جدید را آغاز کردند. بسیاری عنوان جدید ریر (Rare) به‌نام «دریای دزدان» را حدس زده بودند که توسط اسپنسر هم تایید شد.

تجارت کنسول‌ها در پایه‌ی عناوین انحصاری بنا می‌شود. هر سازنده‌ی کنسول می‌خواهد با عناوین انحصاری، بیشترین میزان بازیکن را به سمت خود جذب کند. بخش بزرگی به ساخته‌های استودیو‌های داخلی برمی‌گردد که بدون شک در نهایت عنوانی انحصاری را به عنوان نتیجه ارائه خواهد داد. البته مایکروسافت راه متفاوتی را در پیش گرفته است و عناوینش را از طریق برنامه‌ی «بازی با اکس‌باکس در همه جا» برای رایانه‌های ویندوز ۱۰ نیز عرضه می‌کند.

به احتمال قوی همین برنامه برای سال ۲۰۱۷ هم پیاده خواهد شد. به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت در راستای گسترش بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی، چندان نگران از دست دادن عناوین قدرت‌مند انحصاری نیست. البته تا به این جای کار و با فروش مناسب عناوین بازی با اکس‌باکس در همه‌جا، می‌توان گفت که این روند برای آن‌ها خوب بوده است.

قول عناوین متنوع هم می‌تواند جالب باشد، چون در بسیاری از مواقع بازار با عناوین مشابه و بعضا تکراری پر می‌شود. عناوین تیراندازی، اکشن و … می‌توانند بسیار لذت‌بخش باشند، اما اگر فقط همین دست عناوین موجود باشند، می‌توانند به راحتی خسته‌کننده شوند. از دست دادن اسکیل‌باوند بسیار دردناک است، اما به‌نظر می‌رسد که اسپنسر به تنوع عناوین و انحصاری‌ها اعتماد زیادی دارد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید