جزئیات تازه‌ای از فروش بازی «مبارز خیابانی ۵» منتشر شد

توسط سورنا رضایی در ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ , ۱۶:۰۰

بازی «مبارز خیابانی ۵» (Street Fighter 5) که در زمان انتشار نتوانست نظر مثبت منتقدان و طرفداران خود را جلب کند، در فروش نیز آن‌طور که شرکت کپکام انتظار داشت عمل نکرد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

با توجه به گزارشی که از سوی شرکت کپکام در اواخر ماه مارس منتشر شده بود، بازی مبارز خیابانی ۵ تا آن زمان توانسته بود به‌طور دقیق ۱.۴ میلیون نسخه فروش داشته باشد. این عدد، تا پایان ماه دسامبر به عدد ۱.۵ میلیون نسخه رسید. با مقایسه‌ی این دو عدد، مشخص می‌شود که بازی مذکور در بازه‌ی زمانی آوریل تا دسامبر تنها صد هزار نسخه فروش داشته است.

اگر بخواهیم بیشتر وارد جزئیات شویم، این آمار نشان می‌دهد که بازی مبارز خیابانی ۵ در بازه‌ی زمانی مذکور، در هر ماه به‌طور میانگین یازده هزار نسخه فروش داشته است که در مقایسه با فروش ۱.۴ میلیون نسخه‌ای بازی در شش هفته‌ی نخست انتشار، کاهش چشم‌گیری محسوب می‌شود.

علاوه بر این، شرکت کپکام امیدوار بود که آمار فروش بازی در پایان ماه مارس به ۲ میلیون نسخه برسد که چنین اتفاقی رخ داد. عوامل بسیاری در عدم موفقیت این بازی در فروش موثر بودند که از میان آن‌ها می‌توان خدمات آنلاین ضعیف در زمان انتشار و محتوای کم اشاره کرد.

در پایان لازم به ذکر است که بازی مبارز خیابانی ۵ هم اکنون برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: