احتمال پشتیبانی اکس‌باکس وان از موس و کیبورد در آینده وجود دارد

توسط سورنا رضایی در ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ , ۱۴:۰۰

با توجه به جدیدترین توئیتی که از سوی «فیل اسپنسر» (Phil Spencer)، رئیس بخش اکس‌باکس، منتشر شده، احتمال پشتیبانی کنسول اکس‌باکس وان از موس و کیبورد در آینده وجود دارد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

همان‌طور که می‌دانید شرکت مایکروسافت در تلاش است تا دو پلتفرم‌ اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی را هر چه بیشتر به یکدیگر نزدیک کند. از برنامه‌های این شرکت برای دست‌یابی به چنین هدفی می‌توان قابلیت کراس پلی اشاره کرد. همچنین در وقت چند اخیر شایعاتی پیرامون اضافه شدن پشتیبانی اکس‌باکس وان از موس و کسبورد در فضای مجازی منتشر شده است. اضافه کردن چنین قابلیتی به‌خصوص در این زمان که به‌زودی شاهد عرضه‌ی «جنگ‌های هیلو ۲» (Halo Wars 2) خواهیم بود، می‌تواند تجربه‌ای متفاوت و البته جذاب را برای کاربران رقم بزند. در چنین شرایطی، آقای اسپنسر اعلام کرد که مایکروسافت به‌دنبال اضافه کردن این قابلیت است، هر چند هیچ چیز هنوز به‌طور قطعی مشخص نشده است:

پشتیبانی از موس و کیبورد در زمان انتشار [جنگ‌های هیلو ۲] در دسترس نخواهد بود، اما قابلیتی است که به‌دنبال اضافه کردن آن به پلتفرم اکس‌باکس وان در آینده هستیم.

در حال حاضر که این توئیت منتشر شده، مایکروسافت هیچ بیانیه‌ی رسمی پیرامون تایید این قابلیت منتشر نکرده است. با این وجود، اضافه کردن این قابلیت در ایجاد تعادل در بازی‌های آنلاین می‌تواند بسیار موثر باشد، به‌خصوص اینکه مایکروسافت در تلاش است تا بازی‌های بیشتری از قابلیت کراس پلی پشتیبانی کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: