بازی‌های رایگان NES و SNES به همراه سرویس آنلاین نینتندو می‌آیند

توسط سینا جعفری در ۲۶ دی ۱۳۹۵ , ۲۲:۰۰

درکنار رونمایی از سوییچ، بازی‌ها، قیمت و تاریخ عرضه‌ی آن، نینتندو اعلام کرد که آن‌ها سرویس پرداخت آنلاین جدیدی را راه‌اندازی خواهند کرد. این سرویس مشابه گلد برای اکس‌باکس و پلاس برای پلی‌استیشن است. نینتندو هم‌چنین همانند همتایانش،‌ قرار است که بازی‌های رایگان ارائه دهد که در بین آن‌ها بازی‌های نس (NES) و سوپر نینتندو (SNES) نیز خواهند بود. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

قوانین سونی و مایکروسافت در زمینه‌ی بازی‌های رایگان به این گونه است که اگر شما عضویت خود را در وضعیت فعال نگه دارید، تا زمان اتمام عضویت، می‌توانید به محتواهای رایگان ارائه شده دسترسی داشته باشید. اما نینتندو راه متفاوتی در پیش گرفته است. عنوان رایگانی که به اعضا داده می‌شود، فقط برای همان ماه در دسترس است و اگر شما بخواهید این عنوان را نگه دارید، باید آن را بخرید. توییت‌هایی که از مراسم رونمایی نینتندو سوییچ فرستاده می‌شد، نشان دهنده‌ی قوانینی نه‌چندان مشتری‌مدار و گیج کننده بود.

با توجه به این‌که این بازی‌ها بسیار قدیمی هستند، نینتندو پیشنهاد ارزش‌مندی را برای مشترکان احتمالی سرویس آنلاین جدیدش ارائه نمی‌کند. هردو شرکت سونی و مایکروسافت در زمان ارائه‌ی بازی رایگان، محتواهای ارزش‌مندتری را برای اعضای خود عرضه ‌می‌کنند. در هر ماه، محتواهای عرضه شده توسط این دو شرکت،‌ دلارها ارزش دارد و در مقیاس سالانه این رقم بالاتر هم خواهد رفت.

در حال حاضر کمی غیر عادلانه است که این سرویس جدید را قضاوت کنیم. ما چیز زیادی از آن نمی‌دانیم. هم‌چنین نمی‌دانیم که چقدر قیمت خواهد داشت و چگونه کار خواهد کرد. اما باید اعتراف کرد که اطلاعات اولیه‌ی منتشر شده در مورد سرویس پولی جدید نینتندو خیلی خوب به نظر نمی‌رسند؛ مخصوصا اگر قیمت آن با خدمات پلی‌استیشن یا اکس‌باکس در یک رده باشد. هم‌چنین نینتندو هرگز کنسولی نبوده است که بخش چند نفره یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های آن باشد و آن‌ها هرگز ساختار و بزرگی شبکه‌های پلی‌استیشن و اکس‌باکس را ندارند.

نظر شما چیست؟ آیا با سیستم جدید نینتندو در مورد خدمات آنلاین موافقید؟ یا این سرویس را پر از اشکال می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: