استودیو Guerilla Cambridge تعطیل شد

توسط سینا جعفری در ۲۳ دی ۱۳۹۵ , ۲۰:۱۲

سازنده‌ی عنوان کیل‌زون: مزدور به زودی بسته خواهد شد و سونی نیز این خبر را به طور رسمی تایید کرده است. به این ترتیب تمامی شایعات مربوط به تعطیلی استودیو گوریلا کمبریج به حقیقت پیوستند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

با توجه به اعلامیه‌ی سونی، تصمیم بسته شدن استودیو از روی بررسی گروه پلی‌استیشن در بخش مدیریت منابع و پروژه‌ها آمده است. در این بیانیه آمده است:« برای محقق شدن برنامه‌‌ها و تصمیمات استراتژیک‌مان، لازم است که تغییراتی در ساختار استودیو‌های اروپایی خود ایجاد کنیم.» لازم است بدانید که این تصمیم تاثیری بر روی شعبه‌ی آمستردام گوریلا گیمز نخواهد داشت؛ استودیویی که ساخت سری بازی کیل‌زون و بازی جدید و مورد انتظار افق: آغاز سپیده‌دم را در کارنامه‌ی خود دارد.

در ادامه‌ی این بیانیه آمده است:« در حالی‌که ما می‌دانیم که این تصمیم امکان از دست دادن افراد با استعداد را برای ما دارد، اما با تمرکز بر روی استودیو‌ها و پروژه‌های جذاب دیگر -که شامل کار ادامه‌دار بر روی پلی‌استیشن وی‌آر هم می‌شود- ما باور داریم که در موقعیت محکم‌تری رو به جلو خواهیم رفت و قادر خواهیم بود که بهترین محتوای ممکن را در بالاترین کیفیت با بازیکنان ارائه کنیم. این تصمیم چیزی از ارزش‌های استودیو گوریلا کمبریج و زحماتی که در ساخت بازی‌هایشان کشیده‌اند، کم نخواهد کرد.»

با وجود اخراج تمامی کارکنان، اعلام شده که سونی تصمیم دارد که بعضی از کارکنان استودیو گوریلا کمبریج را به استودیو‌های دیگر و در جایی که به آن‌ها نیاز است، منتقل کنند. آن‌ها هم‌چنین تماس‌هایی با استودیو‌های محلی برای استخدام خواهند داشت؛ پس احتمالا تمامی کارکنان می‌توانند در جایی مناسب مستقر شوند. این استودیو ۱۹ ساله بود و قبل از این، با نام استودیوی اروپای سونی کمبریج شناخته می‌شد. آخرین عنوان آن‌ها بازی RIGS: Mechanized Combat League برای پلی‌استیشن وی‌آر بود. از دیگر عناوینی که آن‌ها در ساخت‌شان دخیل بوده‌اند می‌توان به نخستین، MediEvil و عنوان کیل‌زون: مزدور اشاره کرد.

بالاخره و در تاریخ ۱۰ اسفند می‌توانیم عنوان مورد انتظار افق: آغاز سپیده‌دم را بازی کنیم. نظر شما درباره‌ی افق چیست؟ آیا این عنوان را تهیه خواهید کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “استودیو Guerilla Cambridge تعطیل شد”

  1. caner 2 گفت:

    از Horizon اطلاعات زیادی ندارم و خیلی هم برام جالب نیست. ولی واقعا حیف شد، یه استودیو به خاطر پلی استیشن وی آر که به نظر شخصی من هیچ ارزشی نداره تعطیل شد

    ۱ ۰